7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Jaunųjų Lietuvos aktorių spektaklis „Broliai Karamazovai“ sulaukė pripažinimo Tarptautiniame teatrų mokyklų festivalyje Varšuvoje

 

Rasa Rimickaitė
Nr. 27 (1041), 2013-07-05
Kronika

 Birželio 29 d. Varšuvoje vykstančiame Tarptautiniame teatro mokyklų festivalyje „iTSelF“ Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų spektaklis „Broliai Karamazovai“ sulaukė gausybės aplodismentų.

 
Po spektaklio festivalio organizatoriai ir žiūrovai dėkojo spektaklio režisierei Silvai Krivickienei, spektaklio kūrėjams ir visiems aktoriams už tai, kad „lietuvių spektaklis – tai aktorinio meistriškumo mokykla“, kad „kiekvienas iš aktorių kuriamų vaidmenų scenoje įgauna savo nepakartojamą charakterį“, kad „iš aktorių spinduliuoja vidinė įtampa“, na ir už tai, kad spektaklis, nors ir ilgas, nėra nuobodus. „Aktoriai iš Lietuvos ėmėsi nelengvo uždavinio – perkelti į sceną didžiulį ir kupiną reikšmių F. Dostojevskio romaną „Broliai Karamazovai“. Ir reikia pasakyti, kad iš susidūrimo su tokia medžiaga išėjo kaip laimėtojai“, – recenzijoje „Aktorinis kaleidoskopas“ rašo Urszula Goldowska.
 
Festivalio organizatoriai džiaugėsi, kad lietuviai vis dažniau vieši Varšuvoje ir kad jaunieji aktoriai yra verti savo vyresniųjų kolegų, vaidinusių LNDT spektaklyje „Išvarymas“ neseniai Varšuvoje vykusiame Nacionalinių teatrų festivalyje.
 
Jau septintą kartą Varšuvoje vykstančiame Tarptautiniame teatro mokyklų festivalyje „iTSelF“ dalyvavo 14 teatro mokyklų iš Vilniaus, Rygos, Romos, Madrido, Tel Avivo, Teherano, Šanchajaus, Sankt Peterburgo, Lodzės, Sibiu, Glazgo, Banska Bistricos, Eseno, Varšuvos.
 
Be to, gegužės mėnesį Silvos Krivickienės studentai iš LMTA su savo jaunaisiais kolegomis iš J. Machulskio teatro mokyklos Varšuvoje parodė drauge sukurtą spektaklį „Dėdė Vania“. Šis lietuvių ir lenkų kalba rodomas spektaklis buvo kuriamas Vilniaus ir Varšuvos teatro mokyklų suorganizuotų, Lietuvoje ir Lenkijoje vykusių kūrybinių dirbtuvių metu ir yra vienas iš daugelio kūrybingo bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Lenkijos jaunimo pavyzdžių.
 
 
Daugiau informacijos rasite čia:
 
http://www.itselfblog.pl/urszula-goldowska-aktorski-kalejdoskop/
 
http://festiwal.at.edu.pl/2013/03/17/spektakle/
 
Nuotraukos autorė: Marta Ankiersztejn