7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Keramiko Melo Marso iš Didžiosios Britanijos eksponatus galima liesti

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Keramikos muziejuje, Rotušės a. 15, Kaune

NMKČDM inf.
Nr. 25 (1039), 2013-06-21
Dailė Anonsai

Birželio 27 d., ketvirtadienį, 17 val. įvyks Melo Marso (Mel Mars) iš Didžiosios Britanijos keramikos darbų parodos atidarymas.

 

Pirmoji britų menininko pažintis su Lietuva įvyko 1996 metais, kada jis buvo pakviestas į tarptautinį keramikos simpoziumą Panevėžyje. Nuo to laiko jis reguliariai atvyksta į mūsų šalį aplankyti draugų, atostogauti, padirbėti.

 

Melas Marsas taip pat yra baigęs ir meninio stiklo studijas. Jis keletą metų darbo ir kūrė Kauno Aleksoto stiklo fabrike. Dabar jis vėl pasinėręs į keramiką savo dirbtuvėse Broseley miestelyje Anglijoje. Po koledžo baigimo M. Marsas dvidešimt metų dirbo keramiku Velse,  vėliau dėstė Volverhamptono universitete.

 

Parodoje menininkas pristato Raku bei Sui stiliais dekoruotus indus ir akmens masės keramiką. Raku tai japoniškas glazūravimo stilius, kada puodas dengiamas specialiomis glazūromis ir greitai išdegamas įkaitusioje krosnyje. Karšti, įkaitę iki raudonumo dirbiniai traukiami iš krosnies ir metami į organines medžiagas, kurios suteikia puodui ypatingą raštą bei spalvas. Skulptūrinių formų indai iš akmens masės keramikos gali būti naudojami tiek kasdieniam maisto gaminimui, tiek jo serviravimui. Sui tai japoniškas keramikos dažymo būdas. Menininkas spalvų gylį išgauna drožinėdamas ir pjaustinėdamas molinį indą tiek prieš degimą, tiek po jo. Keletą darbų eksponuojamų parodoje M. Marsas sukurė 2012 metų vasarą Panevėžyje.

 

Parodos autorius ragina lankytojus nesibaiminti ir drąsiai liesti eksponatus, pamatyti kaip juos keičia šviesa bei perbraukus ranka pajusti indo faktūrą.

 

Paroda veiks: 2013 06 27–2013 08 25

 

Papildomą informaciją teikia: Rita Kosmauskienė tel. 8 686 25769