7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Retrospektyvinė Žygimanto Augustino paroda

„Juškus Gallery“ Vilniuje

Rengėjų inf.
Nr. 23 (1037), 2013-06-07
Dailė Anonsai

Birželio 4 dieną „Juškus Gallery“ Vilniuje atidaro vieno iš talentingiausių jaunosios kartos dailininkų Žygimanto Augustino retrospektyvinę kūrybos parodą.  Visą menininko kūrybinį kelią apimanti ir 40 jubiliejų mininti paroda bus eksponuojama „Juškus Gallery“ iki liepos 2 d.

 

„Retas jaunosios kartos dailininkas neina lengvojo modernizmo keliu, o taip provokuojančiai kaip Žygimantas Augustinas išnaudoja visas klasikinės tapybos galimybes. Šis menininkas yra labai stiprus portretistas, apdovanotas Londono Nacionalinėje portretų galerijoje, studijavęs Amerikoje, taigi jo požiūris ir vizijos gali sukelti tikrą minčių audrą“, - sako galerijos vadovas Donatas Juškus. Jis pripažįsta, kad organizuojama paroda gali šokiruoti puritoniškąją visuomenės dalį, tačiau, jo manymu, tai yra ta druska, kuri pasodrina šiuo metu vis labiau skaitmenizuotą moderniąją dailę.

 

Žygimantas Augustinas gimė 1973 metais Vilniuje. Baigęs studijas Vilniaus dailės akademijoje, menininkas  tobulino savo įgūdžius Florencijos meno akademijoje (2001), Niujorko menų lygoje (2004). 2002 metais Ž. Augustinas pelnė antrąją premiją geriausio portreto apdovanojimuose Londono Nacionalinėje portretų galerijoje, tais pačiais metais gavo Kanados Elizabeth Greenshield fondo apdovanojimą, o 2005 metais įvertinas Lietuvos kultūros ministerijos. Jo kūrinių yra įsigijęs Modernaus meno centras, bei privatūs kolekcionieriai Lietuvoje ir užsienyje.

 

Kritikai teigia, kad Ž. Augustinas tyrinėja žmogų kaip ženklą arba keistą peizažą, kaip psichosocialinį portretą. Ne veltui didelę įtaką jam turėjo šiuolaikinio britų menininko Lučiano Froido, didžiojo XX a. psichoanalitiko Z. Froido anūko, kūryba.

 

„Tapytojas savo kūriniuose pateikia nerimastingą personažą, kuris yra užvaldytas bejėgiško neveiklumo  ar  nuolat besivaipantis, taisantis  gyvenimui ne tik veido, bet ir kūno grimasas. Visa tai kontrastuoja su glotnia  meistriška  tapyba, su vietomis  ženkliais teptuko  pėdsakais“, - teigia menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė. Anot jos, Ž. Augustino darbai paprastai yra nei portretai, nei aktai, o kažin kokie froidiški mišrūnai, kurie neduoda ramybės magiška menininko veidotyra.

 

Galerijos kontaktiai: 

Tel: +370 5 212 6611

Mob.  +370 618 86914

El.p.: info@juskusgallery.com

 

B. Radvilaitės 6 B

 LT-01124 Vilnius

 

www.juskusgallery.com