7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Gintaras Didžiapetris „Spalva ir prietaisas“

 2013 04 05 – 05 19 

ŠMC inf.
Nr. 14 (1028), 2013-04-05
Dailė Anonsai

Parodos atidarymas: balandžio 5 d., penktadienį, 18:00

Parodos atidarymo vakaras „CD“: ŠMC kavinėje nuo 22:00 (muzika: Matas Synthsoulsizer, Požemis, Gintaras Didžiapetris)

 

Ambasada – tai valstybės diplomatinė atstovybė, įsteigta užsienio valstybėje arba prie tarptautinės organizacijos. Jos paskirtis – palaikyti oficialius tarpvalstybinius santykius, įgyvendinti savo šalies užsienio politikos uždavinius ir ginti jos valstybės, piliečių, įmonių bei kitų juridinių asmenų teises ir interesus.

Ambasadų ir Corps Diplomatique (diplomatinio korpuso) veiklos ir su jais susijusių procesų tyrimai paprastai priskiriami geopolitikos sričiai. Tačiau geopolitikos aspektu galima nagrinėti ne tik valstybių, bet ir miestų, institucijų, įvairių bendruomenių ar įmonių veiklą – viską, ką sąlygoja labiau ar mažiau juntamos ribos, vienokia ar kitokia autoriteto ir galios hierarchija, policijos mechanizmai.

Ambasada yra tam tikro mąstymo būdo koncentracija, čia pat išsipildanti galvojimo versija. Ambasadomis gali būti vadinamos ir religinėms apeigoms skirtos vietos ar šiuolaikinio meno centrai. Oranžerija taip pat yra ambasada, kaip ir kavos pupelė, deginanti pipiro sėkla ar bet kuris kitas daiktas-keliauninkas.

 

Abstrakcija yra ir veikiama pasaulio, ir pažini – tai konkreti realybės dalis, kuri egzistuoja ir kuria dalijamasi įvairiuose kontekstuose, skirtingo sudėtingumo lygmenyse. Abstrakcija ir tikrovė matomos, galiausiai, kaip dvi gan netoli viena nuo kitos nutolusios savybės.

 

 

Parodą lydi kino filmų ir renginių programa, jos metu pasirodys du nauji leidiniai: menininko knyga „Color and Device“ ir ketvirtasis žurnalo „The Federal“ numeris. Parodoje pirmą kartą bus galima pamatyti visą Gintaro Didžiapetrio 16 mm formato filmų trilogiją, kurią sudaro filmai „Optiniai įvykiai“ (2010), „Bizantinė vieta“ (2011) ir „Tranzitas“ (2013). Filmas „Optiniai įvykiai“ visą parodos laiką bus rodomas Kazio Varnelio namuose-muziejuje (Didžioji g. 26, lankytojai priimami iš anksto susitarus telefonu: 8 5 2791644).

 

Skirtingos šios parodos versijos šiemet bus parodytos Antverpeno Objectif Exhibitions meno centre Belgijoje ir Villa Croce šiuolaikinio meno muziejuje Genujoje, Italijoje.

 

 

Parodos renginiai ir kino programa

Šeštadieniais ir trečiadieniais parodos metu

 

Balandžio 13 ir 17 d.: Roberto Rossellini filmas „Šv. Pranciškaus žiedai“ (1950) ŠMC Kino salėje

 

Balandžio 20 ir 24 d.: Fredericko Wisemano filmas „Parduotuvė“ (1983) ŠMC Kino salėje

 

Balandžio 27 ir gegužės 1 d.: Ermanno Olmi filmas „Il Posto“ (1961) ŠMC Kino salėje

 

Gegužės 4 ir 15 d.: Woody Alleno filmas „Zeligas“ (1983) ŠMC Kino salėje

 

Gegužės 8 d.: žurnalo „The Federal“ ketvirtojo numerio pristatymas

 

Gegužės 11 d.: Gintaro Didžiapetrio filmo „Bizantiška vieta“ (2011) pristatymas su Franko O’Hara poezija ŠMC Didžiojoje salėje, dalyvaujant Matthew Gregory. Filmas parodos erdvėje bus demonstruojamas tik vieną dieną.

 

Gegužės 18 d.: Michailo Kalatozovo filmas „Vinis bate“ (1930) ŠMC Kino salėje

 

Kino seansai ir renginiai nemokami.

 

 

Parodos kuratorė: Virginija Januškevičiūtė

Kuratorės asistentė architektūrai: Viktorija Rybakova