7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Monikos Žaltauskaitės-Grašienės paroda „Judantis audeklas“

 2013 m. 03 26 - 04 12

Rengėjų inf.
Nr. 12 (1026), 2013-03-22
Dailė Anonsai

 VDU menų galerija „101” (Laisvės al. 53) kviečia į Monikos Žaltauskaitės-Grašienės parodos „Judantis audeklas” atidarymą, kuris įvyks kovo 26 d. 18 val.

 

M. Žaltauskaitė-Grašienė atstovauja šiuolaikinį tekstilės meną. Jos kūriniuose, kuriems būdingas konceptualus požiūris į tekstilę, estetika ir aukšta atlikimo kokybė, skleidžiasi tradicinių raiškos priemonių ir šiuolaikinių atlikimo technologijų sintezė. Autorės kūriniai dažnai paremti jautriu, atidžiu žmogaus ir jo gyvenimo procesų stebėjimu. Pasak menininkės, „ši paroda skirta atėjusiems, esantiems, išėjusiems, ar gal net niekada ir nebuvusiems šiame pasaulyje, kuriuos nuolat lydi judantis audeklas. Šį įvaizdį pasirinkau stebėdama kūdikių gimimą ligoninėje. Pirmoji materija sujungianti šilumos pojūtį ir aplinką yra audeklas, vystyklas. Jis apgaubia, sušildo ir nuramina. Tai pirmoji lytima materija, kuri lydi žmogų visą likusį gyvenimą. Taip prasideda kelionė. Stebėjau įvairiausius audeklus aplinkoje, kurie nuolat mus vienaip ar kitaip lydi”.
 
Kadaise jau sukurtus kūrinius - persiškus audeklus, skulptūrose ir paveiksluose vaizduojamus draperijų fragmentus - M. Žaltauskaitė-Grašienė konceptualiai perkuria naudodama šiuolaikines audimo technologijas ir įpindama į juos savo asmeninę interpretaciją. Parodos darbuose autorė siekia atskleisti įvairius būvius - regėjimo, judėjimo, ramybės, kurie išreiškiami per skirtingus kūrinių motyvus ir atlikimo techniką. Pasak tekstilininkės, kuriant šiuos darbus jai svarbi ne vien vaizdo transformacija, tačiau ir  audeklo fizikinės savybės: paviršius, struktūra, naujųjų techninių savybių panaudojimas. Jos teigimu, “tai tarsi eksperimentinė laboratorija, kurioje apsijungia meniniai, technologiniai, fizikiniai bandymai, skatinantys naujas idėjas.
 
Parodą VDU menų galerijoje „101” galima pamatyti iki balandžio 12 d.
 
Autorė dėkoja Kauno miesto savivaldybei už suteiktą stipendiją,  UAB „Audėjas“ už suteiktą galimybę įvykdyti kūrinius, Lietuvos tekstilės institutui už mokslo ir meno jungčių perspektyvas. 
 
 
VDU menų galerija „101"
Laisvės al. 53, Kaunas, Lietuva
Tel. (+370) 685 61929
www.galerija101.lt
www.facebook.com/galerija101