7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

„Vaikų knygų klubas“ po LRDT stogu bus visiems draugiškas ir jaukus

LRDT inf.
Nr. 37 (1402), 2021-11-19
Anonsai Kultūra Kultūra vaikams

Paslaptingą ir artimą šiuolaikinės knygos vaikams ir teatro ryšį galės pajausti atėję į Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) „Vaikų knygų klubą“. Jis skirtas 11-12 metų vaikams, skaitantiems įvairias knygas rusų kalba. Pirmasis klubo susitikimas vyks teatro Mažojoje salėje lapkričio 21 d., sekmadienį, 13 val.

Klubo susitikimus moderuos filologė, pedagogė, knygų apžvalgininkė Olga Vėlavičiūtė. Ji sako, kad į tokius klubus susirenka žmonės, kurie nori perskaityti ką nors naujo, ir nebijo su kitais pasidalinti tuo, kas juos sujaudino.

„Draugiškoje, laisvoje ir jaukioje klubo atmosferoje turėtų išnykti baimė, nepasitikėjimas savimi, savo galimybėmis. Būtent tokią aplinką norime sukurti – draugišką, geranorišką, atvirą ir laisvą. Šiuolaikiniame teatre yra labai didelės laisvės pojūtis, ir vaikai turėtų pajausti, kad čia iš esmės yra viskas įmanoma. Teatro scenoje mes jausimės ne aktoriais, bet ir ne žiūrovais – galbūt jausimės esą režisieriai, kurie gali sukurti savo knygos supratimą. Vaikams yra labai svarbi vizualinė dalis, nes jis mato knygą ir jos istoriją kaip filmą ar kaip spektaklį. Klube turėsime šiuolaikinių knygų, pasakojimų, temų, vienaip ar kitaip susijusių su teatru“, – sako O. Vėlavičiūtė.

Didelės darbo su vaikais patirties turinti klubo moderatorė sako, kad labai svarbu, jog knygų klubo dalyviai pamatytų save pačius kitų akimis. „Pastebėjau, kaip skausmingai karantino laikotarpiu tokio amžiaus vaikai išgyveno bendravimo trūkumą. Aptardami knygą ir klausydami, ką sako apie ją kiti, pradedame suvokti kai ką apie save, ir tai yra labai svarbi patirtis. Be to, 11-12 metų amžiaus vaikai pradeda orientuotis į savo aplinką ir dažnai atsitraukia nuo literatūros, net visai liaujasi skaitę bent iki kokių 15-16 metų, kai daugelis vėl grįžta prie skaitymo“, – savo pastebėjimais dalijasi O. Vėlavičiūtė.

Ji sako parengusi klubo dalyviams šiuolaikinių autorių knygų rusų kalba, tačiau klubo veikloje bus svarbu ir improvizuoti, įsiklausyti į visų dalyvių pasiūlymus, rekomendacijas ir rasti visiems įdomių sprendimų, skaitant ne tik popierines knygas, bet ir elektronines ar klausantis audioknygų.

„Vaikams labai patinka knygų mainai – jie mielai atsineša savo mėgstamų knygų ir jomis dalijasi su kitais. Įdomu, kad vaikai visada perskaito tą knygą, kurią jiems rekomendavo jų bendraamžiai“, – pastebi klubo moderatorė.

LRDT džiaugiasi šia knygų klubo iniciatyva ir tikisi vaikų, jų tėvų ir mokytojų susidomėjimo bei pačių gražiausių skaitymo patirčių.

LRDT informacija ir iliustracija

 

 

 

Žymos:
LRDT inf.,