7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

LDS galerijoje „Arka" atidaromos dvi naujos simboliškai vasaros ritmą referuojančios parodos

LDS inf.
Nr. 25 (1390), 2021-06-25
Dailė Anonsai

Rugpjūčio 20 d., penktadienį, 17 val., LDS galerijoje „Arka" atidaromos dvi naujos simboliškai vasaros ritmą referuojančios parodos: viena jų skirta Žemės, kita - Vandens semantikai.

 

Kristina Mažeikaitė. Niekieno žemė

2021 08 20 – 09 10

Kristina Mažeikaitė atpažįstama iš didelio formato abstrahuotų drobių. Jos kūryboje pastaruosius metus nuosekliai plėtojamas peizažo žanras. Tačiau peizažas – tik atspirties taškas, įrankis kalbėti menininkei aktualiomis temomis. Per pastaruosius metus tapomas peizažas iš kamerinio peraugo į didelio formato drobes, o niuansuotą, prislopintą koloritą palaipsniui keitė intensyvios spalvos. Šiomis tapybinėmis transformacijomis menininkė siekia žiūrovams kurti taktilines patirtis, suteikti paveikslams haptiškumo savybių. Ypatingas dėmesys skiriamas parodos ekspozicijai, kuri tampa dar vienu atskiru kūriniu. Ja siekiama sukurti tokią aplinką, kurioje žiūrovas galėtų jaustis tarsi vaikščiodamas tame peizaže, po „niekieno žemę“, kur jį įtraukia ar apgaubia skirtingas peizažo gyvavimo situacijas fiksuojančios drobės.

Parodoje pristatomas ciklas „Niekieno žemė“, lyginant su ankstesne menininkės kūryba, išsiskiria dar didesniais formatais, išlaisvinta tapybine jėga ir idėjos grynumu. Jeigu ankstesniuose cikluose buvo pilna konvulsijos, ekspresijos, augimo jėgos, šiame cikle tarsi sustojama. Motyvu tampa apleista žemė, demonstruojanti savo galią prieš žmogaus bejėgiškas pastangas ją pakeisti. Niekieno žemė, kuri, nepaisant visko, toliau gyvena savo tvarka. Ji tampa itin aktualiu apmąstymo objektu šiandienos žmogui, puikiai reprezentuoja jo netvarumą nestabiliame pasaulyje. Neatsitiktinai čia nesutiksime žmogaus pėdsakų. Šie tarsi per smulkūs žemės masteliui, o tapybos žvilgsnis koncentruojasi ties pamatinių struktūrų, žemės ir dangaus, santykiu. Žemė tapybos darbuose kuriama.

 

Fluctus / Waves

2021 08 20 – 09 10

Galerijoje pristatoma Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus menininkų kūrinių paroda, kuruojama skyriaus vadovės Neringos Poškutės–Jukumienės, kalba apie bangas ir jų fizinio būvio semantiką: nuo atsitraukimo iki bloškimosi ar išmetimo į krantą to, kas brangu, kas dovanota, kas nebereikalinga.

Fluctus yra lotyniškas žodis, kuris dažniausiai verčiamas kaip „bangos“, bet parodoje tai skleidžiama ne tik simboliniais šaltos jūros bangos gūsiais, bet ir savotiškomis tik Klaipėdos miestui būdingų atspalvių ir temų variacijomis. Vandenį pakeliantis vėjas ir bangų judesiai atspindi būsenas, kurias parodoje identifikuojame įvairialypėje ir daugiaprasmėje menininkų kūryboje. Ne veltui menotyrininkai, apibūdindami svarbius pokyčius ir poslinkius dailės istorijoje, naujas mąstymo kryptis, pasitelkia su vandeniu susijusius terminus: srovė, banga, štilis, inkaras, etc. Suformuota paroda yra kas dvejus metus vykstančios parodos „Vakarų vėjai“ projekto/parodos dalis, kurioje savo kūrybą pristato Vakarų Lietuvos menininkai.

arodoje eksponuojami Ryčio Martinionio, Antano Garjono, Rodion Petrov, Dalios Kirkutienės tapyba, Aurimo Anuso piešiniai bei metalo meno, mažosios skulptūros objektai, Algirdo Boso skulptūros, Daniaus Drulio ir Neringos Poškutės-Jukumienės instaliacijos bei Gražinos Eimanavičiūtės-Kaščionienės grafikos spauda ant audinio.

Parodos galerijoje Arka veiks iki rugsėjo 10 d.

Finansuoja: Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė.

 

Žymos:
LDS inf.,