7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

„Aš ir tie kiti“. Virtualus pokalbis su menininkais ir kūrybinių dirbtuvių organizatoriais

Rengėjų inf.
Nr. 44 (1365), 2020-12-18
Dailė Anonsai

Kaip mūsų projektus įtakoja įvairūs bendradarbiavimai, tiek su taip vadinamais žmogiškaisiais, tiek su nežmogiškaisiais kitais (angl. non-humans)? Ar galime pajausti ir kalbėti apie tuos kitus? Kiek tų kitų yra mumyse? Kiek mes galime pasitikėti savo juslėmis, savo kalba?

Virtualus pokalbis su menininkais ir kūrybinių dirbtuvių organizatoriais

2020 m. gruodžio 28 d. 18 val.

Dalyviai: Mindaugas Gapševičius, Brigita Kasperaitė, Kamilė Krasauskaitė, Rūta Spelskytė-Liberienė

Moderuoja: Valentinas Klimašauskas

 

Gruodžio 28 d. Institutio media kviečia į virtualų pokalbį su menininkais Brigita Kasperaite, Rūta Spelskyte-Liberiene, Kamile Krasauskaite ir Mindaugu Gapševičiumi. Šis pokalbis - tai festivalio „Ars Electronica“ metu įvykusio pokalbio „Experiencing lives“ bei po jo sekusios kūrybinių dirbtuvių serijos tęsinys. Diskusiją moderuoja rašytojas ir kuratorius Valentinas Klimašauskas.

 

Šiuo gana dramatišku ir kartu tarpšventiniu periodu dažnai susimąstome apie simbolinį perėjimą iš praeities į ateitį, taip pat, apie savo padėtį šiame nuolat besikeičiančiame pasaulyje, kuriame kinta tiek tai, ką galime įvardinti kaip „aš“, „kitas“, “laikas”, “instrumentai”, ar mūsų naudojama kalba. Šie terminai dar kitaip skamba dabartiniame pandemijos kontekste. Todėl šiuo pokalbiu siūlome gyvą diskusiją apie mūsų santykį su savimi ir kitais, neseniai vykusių kūrybinių dirbtuvių kontekste.

 

Prisiminkime jas. Kūrybinėse dirbtuvėse „The Plant Oracle“ Brigita siūlė pajausti augalą per tarp jo ir žmogaus cirkuliuojančią elektros energiją. Dirbtuvėse „Sourdough DNA“ Kamilė ieškojo dialogo tarp medžiagos, ją supančios aplinkos, geografinės plotmės ir jos šeimininko. Rūta dirbtuvėse „Rethinking Alive as Material“ siūlė pasvarstyti apie tai, kas galėtų atsitikti susidūrus košenilio vabalams, tamsoje šviečiantiems jūros dumbliams, kombučai, šokančio augalo sėkloms ir žaliagrybiui. Mindaugas kvietė dalyvius gamintis ir patirti suasmenintą jogurtą. 

 

Diskusija vyks anglų kalba.

 

Renginį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Organizuoja Institutio media.

 

Daugiau informacijos svetainėse www.o-o.lt, www.howto-things.com 

Renginio nuoroda www.facebook.com/events/2811567265753647

Žymos:
Rengėjų inf.,