7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Lietuvos menininkai kviečiami dalyvauti apklausoje

NKKIA inf.
Nr. 43 (1364), 2020-12-11
Kronika

 

Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija (NKIKIA) kartu su Ateities visuomenės institutu vykdo Lietuvos kultūros tarybos inicijuotą tyrimą „Menininkų socialinės ir kūrybinės būklės vertinimas“. Pagrindinis tyrimo tikslas – išanalizuoti kūrėjų fizines ir finansines sąlygas kurti Lietuvoje, įvertinti, ar veiksmingos šiuo metu Lietuvos valstybės taikomos kūrėjų paramos priemonės, ir valstybinėms institucijoms pateikti rekomendacijų, kaip galėtų būti pagerinta menininkų socialinė ir kūrybinė padėtis Lietuvoje.

Pirmasis tyrimo etapas jau atliktas. Jo metu buvo išanalizuoti valstybės dokumentai ir šiuo metu taikomi finansavimo mechanizmai. Ši teorinė analizė padėjo susisteminti visas priemones, kurias Lietuvos valstybė šiuo metu naudoja šalies kūrėjų būklei pagerinti.

„Vien teorinės dokumentų analizės nepakanka, nes ji negali parodyti, kaip patys kūrėjai vertina savo būklę ir valstybinių institucijų pastangas ją pagerinti, todėl vykdome antrą tyrimo etapą – menininkų apklausą, kuria siekiame išsiaiškinti, kaip patys Lietuvos menininkai vertina savo padėtį“, teigia tyrimo vadovė dr. Rusnė Kregždaitė.

Apklausa atvira absoliučiai visiems Lietuvos kultūros ir meno kūrėjams. Ji anoniminė, o jos rezultatai bus naudojami apibendrintai. Apklausoje galima sudalyvauti iki gruodžio 11 d., paspaudus šią nuorodą: https://forms.gle/AAWR2aGEd4UDvYMA6

Žymos:
NKKIA inf.,