7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Vytauto Jurkūno piešinių paroda APD (Apaštalų darbai)

VGMC inf.
Nr. 29 (1350), 2020-09-04
Dailė Anonsai

2020 m. rugsėjo 8–26 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks Vytauto Jurkūno piešinių paroda APD (Apaštalų darbai). Atidarymas 2020 m. rugsėjo 8 d., 17 val., VGMC ekspozicijų salėje + (Latako g. 3, Vilnius)

Parodos sumanymas autoriui gimė bevartant iliustruotą Naujojo Testamento istorinę knygą „Apaštalų darbai“, kurioje aprašomi Šv. Pauliaus ir Šv. Petro evangelijos skelbimo darbai. Pasak Jurkūno, skaitant istoriją, žinomi įvykiai ir atpažįstami veikėjai kelia jausmą lyg plauktum pasroviui puikiai žinomu, nedaug iliustruotu, bet tuo pačiu nuotykingu ir paslaptingu maršrutu – visa tai puiki medžiaga piešėjui. Šį pasakojimą dailininkas vadina virsmo istorija: Saulius tampa Pauliumi, judėjas – krikščioniu, pranašas – kankiniu. „Piešiau įpusėjusį veiksmą, kuris prasidėjo, bet dar nežinia, kuo baigsis. Saulius nuvirto nuo arklio, bet žemėn dar nežnektelėjo. Šv. Petro keliamas luošys stojasi, bet nežinia, ar paeis. Tai – lyg žingsnis per slenkstį į kitokią būtį“ – teigia Jurkūnas.

Ekspozicijoje rodoma anglimi, tušu ir kreida atliktų 17-os naujausių Jurkūno piešinių serija bei pluoštas ją lydinčių eskizų. Autoriui magėjo išbandyti optinį virsmą – kaip juodos anglies taškai susijungia į dėmes, šios virsta detalėmis, įsiliejančiomis į vaizduojamas figūras, daiktus ar krintančius šešėlius. Jurkūnas nepraleidžia progos ir provokuoti žiūrovą – išpjovos piešiniuose, išlendantys spalvoti pakraščiai veikia tarsi užuomina, kad kitoje piešinio pusėje yra dar kažkas paslėpto ir nežinomo. 

 

 

Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras 

Rėmėjai LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, 

Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos rytas

Informacija +370 5 261 19 95, graphic.lt 

Darbo laikas II–V 11–18 val., VI 11–15 val.  

Žymos:
VGMC inf.,