7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Mito Canova paroda „Tabula Rasa“

 VDA ekspozicijų erdvėje „Titanikas“ 

Rengėjų inf.
Nr. 1 (1015), 2013-01-04
Dailė Anonsai

 Sausio 9 d., trečiadienį, 17 val. VDA ekspozicijų erdvėje „Titanikas“ (Maironio g. 3, Vilnius) atidaroma pirmą kartą Lietuvoje pristatomo, bet pasaulyje gerai žinomo, Italijos menininko Mito Canovos paroda „Tabula Rasa“. Tai viešnagės Lietuvoje metu kuriamų ir dar niekur neeksponuotų darbų paroda – „pažinimo nuotykis“. Jis truks nei daug, nei mažai – 7 val., kurių metu žadamas ir performansas, gerai pažįstamą, sterilią galerijos erdvę paversiantis nematyta scena ir pakviesiantis patirti, kaip naujos technologijos, medijos keičia tikrovės suvokimą.

 

Apskritai Mito Canovai būdinga tyrinėti realybės, tikrovės suvokimą, s(t)imuliuojant visus žmogaus pojūčius. Todėl pažinimo procesas, į kurį įtraukiamas žiūrovas, vyksta dviem etapais: pirmiausia kūriniai suvokiami juos regint, girdint, liečiant, užuodžiant, o kartais ir ragaujant;  antra - pažįstama emociniu asociatyviniu būdu orientuojantis į pamatines psichines struktūras. Todėl visi Canovos darbai yra atviri žiūrovui ir reikalaujantys visiško jo įsitraukimo. 

 

Tiesa, parodoje „Tabula Rasa“ bus jaučiamas ir grynai asmeninis menininko santykis su aplinka, iš naujo permąstant save patį ir savo tikrovę. „Pasak filosofo Džono Loko, žmogus kūdikystėje – tarytum švari lenta (lot. tabula rasa), kuri tik ilgainiui, per patyrimą yra užpildoma. Čia, Lietuvoje, aš tarsi vėl grįžau į šią pradinę būseną, tapau tuščia, švaria lenta, kad keliaudamas po tėvo kraštą (tikrasis Canovos tėvas, kurio jam neteko pažinti, kilęs iš Lietuvos) iš naujo permąstyčiau, kas ir kodėl aš esu. Kitaip tariant, kelionės per Lietuvą ir save patį patyrimą transformuodamas į materialius kūrinius, aš iš naujo save identifikuoju,“ – sako Mito Canova.