7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Andriaus Makarevičiaus paroda „Stoties rajono pasakojimai arba Mandelos efektas“

LDS inf.
Nr. 8 (1287), 2019-02-22
Dailė Anonsai

2019 02 22 – 2019 03 14
LDS galerija „Arka“, Aušros Vartų g. 7, Vilnius
Paroda atidaroma vasario 22 d., penktadienį, 18 val.


„Sako, stoties rajonas atgyja! Barai ir kavinukės, galerijos ir kepyklėlės kuriasi kaip ant mielių. Ir aš čia! Jau dešimt metų sukuosi tarp Halės turgaus, V. Šopeno, Šv. Stepono ar Aguonų gatvių. Erdvė, kurioje gyvenu, tampa ir kūrybine studija, kurioje gimsta personažai, su kuriais kasdien prasilenkiu stoties rajone, o jų tipinė ir efektinga apranga krenta akin ir vaizduotėn.


<...> Štai čia į akis jau pradeda žvelgti didmiesčio balandžiai ant palangės. Šie sparnuotieji yra neatsiejami stoties veikėjai, kaip ir netoliese besitrinantys treninguotieji. Visa ši žaizdotoji sociumo dalis atgyja pasakų personažais: batuotas katinas įsitaiso šalia gražuolių, o Mėlynbarzdis ištirpsta potėpių fone. Dėl daugybės elementų, veikėjų ir spalvų derinių, atrodo, kad vyksta nesibaigianti ironiška ir reali gyvenimo šventė.


Potėpiuose palikau daug savianalizės momentų, bet daugiau dėmesio skiriu aplinkai, kurioje gyvenu, miesto detalėms, kurias praeinu ir galiausiai palieku ant drobės fragmentais ar užrašais.
Proporcijos išsikraipo, spalvos nesutampa su realiomis, sapnas atgimsta kasdienybėje, daiktai nebesuvokiami taip pat – gimstant naujoms interpretacijoms, susikuria nauja istorija su kitais daiktais, o gal tai tik Mandelos efektas?“
Andrius Makarevičius

Andrius Makarevičius – jaunosios kartos tapytojas, kurio kūryba labai gaivališka ir ekspresyvi. Tirštais dažų sluoksniais drobėse Andrius reflektuoja kasdienės aplinkos aktualijas, kuria ryškius ir ironiškus siužetus. Kūrybos epicentre – žmogus ir jo santykis su savimi, su jį supančia aplinka. Andrius tapo tai, kas įvairiomis fantasmagoriškomis formomis vyksta gyvenime arba gimsta jo fantazijos plotmėje. Darbuose atsirandantys įvairūs veikėjai sąveikauja tarpusavyje, komunikuoja: dailininkas nestokoja humoro, ironijos, nevengia atvirumo, bohemiškos aplinkos replikų ir realybės sutirštinimo.


Parodoje pristatomi kūriniai iš naujausio dailininko kūrybos ciklo, kuriame reprezentuojami autoriaus gyvenamoje aplinkoje pastebėti tipažai, šnekamąja kalba tariant „marozai“, taip pat dalis ankstesnių kųrybinių ieškojimų ir vzualinėmis pauzėmis tampantys, kiek netiėkti Andriaus kūrybai peizažai.
Paroda LDS galerijoje „Arka“ atidaroma vasario 22 d., penktadienį, 18 val.

Paroda veiks iki kovo 14 d.
Parodą iš dalies remia: Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija. Lankymas nemokamas.
Galerijos darbo laikas: II-V 12-19, VI 12-16.

Žymos:
LDS inf.,