7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Nemokamos ekskursijos ir edukacijos moksleiviams Tuskulėnų rimties parko memorialinis komplekse

Rengėjų inf.
Nr. 1 (1280), 2019-01-04
Anonsai Kultūra vaikams

Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas yra unikali vieta, jungianti kelias visiškai skirtingas epochas – didingą praeitį ir vykdytų nusikaltimų pėdsakus. Šioje vietoje XVI a. įkurtas  Tuskulėnų dvaras turėjo karališkąjį statusą. Iki XIX a. vidurio nepaprastai puošnūs klasicizmo stiliaus dvaro rūmai klestėjo kaip vienas iš Vilniaus kultūros židinių. XX a. istorijos puslapiai pasikeitė.  Čia 1944–1947 m. buvo slapta užkasami NKGB (MGB) vidaus kalėjime Vilniuje kankinti ir nužudyti asmenys, kuriems SSRS karo tribunolai skyrė mirties bausmę. Daugelį nužudytųjų okupantai apkaltino ir nuteisė už „Tėvynės išdavimą“ pagal RSFSR baudžiamojo kodekso 58-ąjį straipsnį. Per minėtą laikotarpį buvo nužudyti 767 asmenys.

Atkūrus Lietuvos valstybės nepriklausomybę, dvaro teritorijoje buvo rasti 724 žmonių palaikai, kurie dabar ilsisi koplyčioje-kolumbariume.

Baltojo dvarelio rūsyje įrengta ekspozicija „Tuskulėnų dvaro paslaptys“ atskleidžia sovietinio totalitarinio režimo sukurtą mirties nuosprendžių priėmimo ir vykdymo mechanizmą. Eksponuojamais archyviniais dokumentais pateikiama informacija apie nužudytuosius ir egzekucijų vykdytojus, o Tuskulėnų dvaro istorija pristatoma archeologiniais radiniais ir ikonografine medžiaga. Eksponuojama ir restauruota XVII a. statybinės keramikos degimo krosnis.

Vienas iš Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso tikslų – su tragiška XX a. vidurio Lietuvos istorija supažindinti jaunimą. Atsižvelgiant į mokinių amžių ir mokytojų pageidavimus, Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso vykdoma muziejinė edukacinė programa „Atverta istorija“ siūlo apžvalgines ekskursijas, edukacinius užsiėmimus ir dokumentinių filmų peržiūras.

Minint partizanų vado Jono Žemaičio-Vytauto metus, kviečiame moksleivius nuo 2019 m. sausio 2 iki gruodžio 31 d. nemokamai dalyvauti ekskursijose ir edukaciniuose užsiėmimuose. Šia iniciatyva siekiama skatinti vaikus domėtis kultūra ir didinti ekspozicijos prieinamumą.

Daugiau informacijos:

Vyriausioji muziejininkė Beata Stanevičienė

Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas

Žirmūnų g. 1F, LT-09239 Vilnius

Tel. (8 5) 275 1223

renginiai.tuskulenai@genocid.lt

Žymos:
Rengėjų inf.,