7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Paroda „Kodėl autoportretas?“

 Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Akademija“ 

Rengėjų inf.
Nr. 42 (1010), 2012-11-23
Dailė Anonsai

 Lapkričio 26 d. Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Akademija“ atidaroma paroda „Kodėl autoportretas?“. 

 
Paroda skirta pažvelgti menininkams į akis tiesiogine to žodžio prasme – parodoje bus pristatomi pastaraisiais metais sukurti menininkų autoportretai. Skirtingomis technikomis dirbantys grafikai ir tapytojai pristatys autoportretus, atliktus piešinio, estampo, koliažo ir aliejinės tapybos priemonėmis. 
 
Menininkai paišyti ir tapyti savo veidą imasi dėl skirtingų tikslų –  juos parodoje bus galima išsiaiškinti menininkų parašytuose prisipažinimuose. Bet kokiu atveju, autoportretas ar savo atvaizdo panaudojimas kūrinyje yra bene patogiausias būdas menininkui panagrinėti savo būseną, išsiaiškinti nuosavą tapatybę, suformuluoti savo požiūrį į pasaulį jo neprimetant kitiems ar pripažinti kitų žmonių jam daromą įtaką. 
 
Parodoje savo darbus pristatys autoportreto žanrą Lietuvoje atgaivinęs viduriniosios kartos grafikas ir tapytojas Žygimantas Augustinas bei jaunosios kartos menininkai Giedrė Avard, Urtė Bimbaitė, Dalia Juodakytė, Agnė Mataitytė, Laura Selmistraitytė, Vytenis Tolutis ir Andrius Zakarauskas. 
 
Paroda veiks iki gruodžio 6 d.