7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Galerija „RA“

Galerija „RA“

Miniatiūrų paroda „Gyvenimo grožis“

Galerija/dirbtuvė RA
Pranciškonų 8, Vilnius
Miniatiūrų paroda „Gyvenimo grožis“
2018 04 05-21
Atidarymas  balandžio mėn. 5d., ketvirtadienį 18:00


Galerija RA jau aštuntąjį pavasarį pasitinka su tapybos miniatiūrų paroda, kurios dalyvių skaičius kasmet auga. Šiemetinė tema/pavadinimas – „Gyvenimo grožis“ įkvėpė virš septyniasdešimt įvairioms kartoms (nuo jaunosios iki vyresnės) atstovaujančių Lietuvos menininkų. Visus autorius vienijantis formalusis aspektas yra dydis. Kadangi paroda, kaip ir visuomet, įsikuria Senamiestyje esančioje galerijoje/studijoje RA (kurios dydis tėra dvidešimt penki kvadratiniai metrai), jos šeimininkės – Aistė Gabrielė Černiūtė ir Rūta Eidukaitytė prašė neperžengti A4 formato ribų ir sukurti po dvi gyvenimo grožiui dedikuotas tapybines kompozicijas. Visa kita – pačių menininkų inspiracijų ir technikos reikalas. Gyvenimo grožis – tai ir amžinieji moters ir vyro santykiai, ir socialiniai kontekstai, ir gamtos peizažai, ir abstrakčios ar abstrahuotos kompozicijos, per spalvas ar faktūras išreiškiančios menininkų emocijas. Šis projektas pačių kuratorių neretai pavadinamas „spiečiumi“, kadangi šiltuoju metų laiku gyvuojančios parodos ekspozicija ant galerijos sienų nutupia lyg naujų namų ieškanti bičių šeima.

Dalyviai: Kristina Norvilaitė, Irena Mika, Antanas Šeronas, Eugenijus Antanas Cukermanas, Ramunė Savickaitė, Ričardas Garbačiauskas, Romualdas Balinskas, Miglė Kosinskaitė, Peeter Krosmann, Mantas Daujotas, Jūratė Mykolaitytė, Živilė Jasutytė, Jolanta Krivickaitė, Mindaugas Skudutis, Gustas Jagminas, Indrė Ercmonaitė, Natalija Janekina, Arvydas Kašauskas, Adelė Liepa Kaunaitė, Vytautas Kaunas, Goda Lukaitė, Augis Kepežinskas, Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė, Joana Plikionytė, Audrius Gražys, Gintaras Tadauskas, Loreta Stankutė, Edita Servetkaitė Rimkienė, Krista Feigelovitz, Birutė Savickienė, Ugnė Žilytė, Jūratė Mitalienė, Aurimas Eidukaitis, Giedrė Riškutė, Raimona Jatkevičiūtė-Kasparavičienė, Nojus Petrauskas, Jurga Braziūnienė, Gintaras Palemonas Janonis, Nijolė Vilutienė, Danutė Gražienė, Bronius Gražys, Jovita Aukštikalnytė, Eglė Butkutė, Martynas Pekarskas, Viktoras Paukštelis, Milda Simanavičiūtė, Paulius Arlauskas, Ieva Skauronė, Kristijonas Žungaila, Rusnė Šimulynaitė, Ula Šimulynaitė, Danielius Rusys, Aušra Barzdukaitė- Vaitkūnienė, Arvydas Martinaitis, Mindaugas Juodis, Eimutis Markūnas, Leo Ray, Rebeka Bruder, Vidas Poškus, Algirdas Mikutis, Jurga Šarapova, Mantas Kniubas, Lilija Puipienė, Adasa Skliutauskaitė, Edita Mali, Aleksandras Vozbinas, Arvydas Brazdžiūnas/Dusė/, Rūta Eidukaitytė, Aistė Gabrielė Černiūtė, Giedrius Jonaitis, Alvydas Stauskas, Andrius Makarevičius, Artūras Braziūnas, Raimondas Savickas, Lina Zavadskė, Meda Norbutaitė, Jolita Skėrytė

 

 

Galerija „RA“

Miniatiūrų paroda „Diena-Naktis“

2017 05 10-24

Atidarymas gegužės 10d., trečiadienį, 18:00 Galerija/studija RA, Pranciškonų 8, Vilnius

Tapybinė miniatiūra yra sunkus ir, kita vertus, be galo intriguojantis žanras. Tie, kurie vaikšto pasaulinių muziejų salėmis, patvirtins, kad gerokai pamankštinus kojas itališkojo ar flamandiškojo baroko, prancūziškojo klasicizmo ir vokiškojo istorizmo salėse, ypatingai smagu būna kur nors aptikti vadinamuosius „mažuosius olandus“ – XVI-XVII amžiaus tapytojus, kurie nesikratė mažo, kartais tiesiog delno dydžio formato ir jame dažnai pasakydavo kur kas daugiau nei keliametrinėse drobėse.

Techniškai ir formaliai mažą tapybinį dydį yra sudėtinga suvaldyti panašiai kaip ir didelį, mat reikia ne tik ypatingo kruopštumo bei koncentracijos, bet ir žinojimo ką ir kaip pasakyti – nes net menkiausia detalė čia tampa svarbia ir daug lemiančia.  Lietuvoje dar 90-aisiais tapybinės miniatiūros tapo labai populiariomis (tęstines parodas rengdavo ir „Stiklo karoliukų“, ir „Vartų“, ir kitos galerijos). Matyt, kad tai lėmė ir tam tikras veržimasis iš sovietinės estetikos varžtų ir laisvėjantis mąstymas apskritai.

Viena vertus, iki Nepriklausomybės mažas formatas oficialiai laikytas „miesčionišku“, neatitinkančiu instituciškai parodinio mastelio, iš kitos pusės, net patys menininkai neretai siekdavo išreikšti fiziškai pritrenkiančiais dydžiais (nes juk tai „daro įspūdį“). Dailės galerija/studija „RA“ jau septyneri metai iš eilės, minėdama savo įsikūrimo datą, puoselėja tapybinės miniatiūros idėją ir viziją. Principas labai paprastas. Pačios kuratorės (Aistė Gabrielė Černiūtė ir Rūta Eidukaitytė) jį nusako SPIEČIAUS terminu – kaip naujo avilio, kitos buveinės ieškančios bitės spiečiasi, skrajoja ir buriasi viena šalia kitos, taip ir nedidelėje Vilniaus Senamiesčio erdvėje Pranciškonų gatvėje vietą po stogu suranda ir

Lietuvos tapybos klasikai, ir dar tik vos pradėję savo kūrybinį kelią menininkai. Šių metų tapybinių miniatiūrų projekto idėja – „Diena-Naktis“. Jos ištakos slypi turbūt ne vieno iš mūsų vaikystėje žaisto žaidimo – popierinio lankstinio, kuris užsideda ant pirštų ir keičiant pozicijas, tariant magiškus žodžius galima atverti arba „Dieną“, arba ‚Naktį“. Tad esminis formalus miniatiūrų parodos reikalavimas buvo: 1) dvi drobės (viena turėjo „iliustruoti“ dieną, kita – naktį; 2) ir kad dydis neviršytų 18x24, arba 20x20 cm (iš šių formatų prašyta, siūlyta, reikalauta „neišlįsti“ – mažesni buvo galimi). Į šį žaidimą buvo pakviesta net 80 autorių, atsisakė tik keletas iš jų. O visa kita – interpretacijų reikalas. Vienam Diena-Naktis tėra tik paros laikas, kitam – dvasinė būsena, trečiam – paslaptis, intriga ir didžioji kelionė. 

 

DALYVIAI: Artūras Aliukas, Paulius Arlauskas, Aušra Andziulytė, Jovita Aukštikalnytė, Elena Balsiukaitė Brazdžiūnienė, Jurgita Braziūnienė, Artūras Braziūnas, Rebeka Bruder, Eugenijus Antanas Cukermanas, Aistė Gabrielė Černiūtė, Aurimas Eidukaitis, Rūta Eidukaitytė, Ričardas Garbačiauskas, Martynas Gaubas, Linas Gelumbauskas, Audrius Gražys, Bronius Gražys, Danutė Gražienė, Gustas Jagminas, Gintaras Palemonas Janonis, Živilė Jasutytė, Natalija Janekina, Giedrius Jonaitis, Raimonda Jatkevičiūtė Kasparavičienė, Arvydas Kašauskas, Adelė Liepa Kaunaitė, Augis Kepežinskas, Vidmantas Kudarauskas, Agnė Kulbytė, Miglė Kosinskaitė, Jolanta Krivickaitė, Goda Lukaitė, Andrius Makarevičius, Eimutis Markūnas, Arvydas Martinaitis, Mantas Meškėla, Irena Mika, Jūratė Mitalienė, Jūratė Mykolaitytė, Meda Norbutaitė, Viktoras Paukštelis, Regina Pečiulytė, Nojus Petrauskas, Grytė Pintukaitė, Vidas Poškus, Lilija Puipienė, Leo Ray, Giedrė Riškutė, Danielius Rusys, Birutė Savickienė, Ramunė Savickaitė, Raimondas Savickas, Skaidra Savickas, Simonas Skrabulis, Ieva Skauronė, Mindaugas Skudutis, Rimvidas Stankevičius, Arvydas Šaltenis, Jurga Šarapova, Gintaras Tadauskas, Vytautas Tamoševičius, Aušra Vaitkūnienė, Nijolė Vilutienė, Aleksandras Vozbinas, Lina Zavadskė, Ugnė Žilytė, Neringa Žukauskaitė.

Galerija „RA“

Vido Poškaus paroda „Vytauto jaunystė“

 

 

Galerija „RA“, Pranciškonų 8, Vilnius

2014 sausio 31d.– vasario 9 d.

Atidarymas: 2014 sausio 31 d. (penktadienį) 17.30 val.

Tel. 860138084

 

„Vytauto jaunystė“ – tai nauja Vido Poškaus parodinė kolekcija, sudaryta iš tapybos, akvarelių ir piešinių. Kaip ir anksčiau – autorius pasakoja personalizuotas vaizdines istorijas. Šiuo atveju – apie istorinius ir mitologinius didvyrius, deives ir kitokius panašaus plauko personažus. Daugelio jų (didžiųjų kunigaikščių ir praeities veikėjų, legendinių būtybių – tokių kaip Vytautas ir Jogaila, Mėlynbarzdis ar Ulisas) nutikimai yra užmaskuoti asmeninių paties V.Poškaus patirčių. Tai ir žmogiškų santykių, pirmiausia tarp vyro ir moters, ir kasdienybės peripetijos, užfiksuotos dažų ir rašiklio pagalba.

 

Vidas Po6kus, „Ulisas pagaliau besiginantis nuo undinės“
Vidas Po6kus, „Ulisas pagaliau besiginantis nuo undinės“