7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SMKA nauja vadove tapo Lina Klusaitė

SMKA inf.
Nr. 23 (1515), 2024-06-07
Teatras Anonsai
Lina Klusaitė. Asmeninio archyvo nuotr.
Lina Klusaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Pareigas pradėjo eiti nauja Scenos meno kritikų asociacijos (SMKA) vadovė. Ja tapo teatrologė, scenos meno kritikė, humanitarinių mokslų daktarė Lina Klusaitė.

SMKA vienija Lietuvos dramos ir muzikinio teatro, šokio ir cirko kritikus, istorikus ir teoretikus. 2017 m. susikūrusi asociacija atstovauja jų teisėms, skatina kritikos sektoriui naudingą bendradarbiavimą su teatrais, trupėmis, kitomis asociacijomis ir organizacijomis. Taip pat savo veikla asociacija siekia gerinti scenos meno kritikų profesinės veiklos sąlygas, didinti jų prestižą visuomenėje bei kūrybos sklaidą spaudoje.

Lina Klusaitė 2013 m. Vytauto didžiojo universiteto Menų institute apgynė menotyros krypties humanitarinių mokslų daktaro laipsnį. Tyrinėja šiuolaikinį Lietuvos teatrą, teatro fenomenologiją, teatro, ideologijos ir šiuolaikinių meno procesų sąveikas. Nuo 2005 m. reiškiasi Lietuvos teatro kritikos baruose, dalyvauja konferencijose, seminaruose, profesionalaus teatro meno vertinimo komisijose. Yra parašiusi apie pusšimtį recenzijų, straipsnių kultūrinėje spaudoje, parengusi mokslo publikacijų.

Kartu su vadove darbą pradėjo ir nauja SMKA taryba, kurios nariais dvejiems metams išrinkti teatrologai Aistė Šivytė, Jūratė Grigaitienė, Lina Klusaitė, Deimantė Dementavičiūtė Stankuvienė, Rasa Vasinauskaitė ir Helmutas Šabasevičius.

SMKA kasmet teikia apdovanojimus už įsimintiniausius metų darbus kritikams („Teksto raktas“) ir meno kūrėjams, prodiuseriams („Meno raktas“). Naujais apdovanojimų vertinimo komisijos nariais išrinkti Monika Jašinskaitė, Rimgailė Renevytė, Justina Paltanavičiūtė, Daiva Šabasevičienė ir Asta Petrikienė.

Pasak naujos vadovės, šiemet SMKA daugiausia dėmesio planuoja skirti atotrūkio tarp scenos meno teoretikų ir praktikų mažinimui, viešų disputų teatrui aktualiais klausimais tarp kritikų / teatrologų ir teatro menininkų organizavimui, kartų dialogo stiprinimui bei studentų įtraukimui į SMKA veiklas. Dėmesys bus telkiamas ir į sociologinių, teatrologinių scenos lauko tyrimų plėtimą, kritikų mobilumo programų sudarymą, regioninių teatrų spektaklių refleksijų skatinimą. Nauja vadovė taip pat žada tęsti leidybinę bei edukacinę veiklas, ieškoti naujų bendradarbiavimo su užsienio partneriais galimybių.

Primename, jog SMKA jau yra išvertusi ir išleidusi kelias knygas: Bertoltas Brechtas „Pastabos apie teatrą“, 2021; Audronė Girdzijauskaitė „Kovido meto užrašai“, 2022.

 

Žymos:
SMKA inf.,
Lina Klusaitė. Asmeninio archyvo nuotr.
Lina Klusaitė. Asmeninio archyvo nuotr.