7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Spektaklis pagal ukrainiečių liaudies pasaką

„Taško teatro“ inf.
Nr. 11 (1460), 2023-03-17
Teatras Anonsai
D. Rudėnaitės nuotr.
D. Rudėnaitės nuotr.

Šių metų kovo 19 dieną Vilniuje, Menų spaustuvėje įvyks „Taško teatro“ premjera – komedija visai šeimai „Pirštinė“, pagal to paties pavadinimo ukrainiečių liaudies pasaką. Šio spektaklio tikslas – skleisti Ukrainietišką liaudies kūrybą ir skatinti dviejų tautų seserystę.

Klaipėdoje reziduojantis „Taško teatras“ – tai Valentino Masalskio 2017 įkurtas, o 2020 metais kultūros ministro pripažintas profesionaliu teatru. Veržlūs ir kūrybiški „Taško“ teatro menininkai nuolat ieško visuomenei aktualiausių temų, savo  darbais kalba apie įvairius socialinius reiškinius. Komedijos  „Pirštinė“ premjera – puikus kryptingos šio teatro vizijos pavyzdys.
 

Dramaturgija, įkvėpta ukrainiečių liaudies pasakos:

Dovilės Katiliūtės sukurtos spektaklio dramaturgijos pagrindas – populiarios ukrainiečių liaudies pasakos „Pirštinė“ siužetas. Penki gyvūnai miške netikėtai randa žmogaus pamestą pirštinę ir netrukus paaiškėja, jog visi slapčia svajoja ją pasisavinti. Iš pirmo žvilgsnio niekam nereikalinga pirštinė tampa didelių nesutarimų priežastimi, nes Vilkui, Lapei, Gulbei, Varlei ir Uodui nepavyksta jos pasidalinti. O sprendimas  išties sudėtingas – miške radus neatpažintą objektą, privaloma skubiai sušaukti miško tarybos posėdį, kuriame gyvūnai ir bando išsiaiškinti, kas pametė šį daiktą, ką su juo daryti, o svarbiausia – kam jis atiteks?

Personažai netrukus supranta, kad ne materialūs daiktai yra tai, ko jiems  iš tikrųjų trūksta, todėl spektaklis padovanos daug netikėtų situacijų, muzikos ir juoko, o svarbiausia – primins apie vieningumo ir draugystės svarbą.

 

Ydų ir vertybių priešprieša:

Šioje komedijoje kurdami personažus aktoriai jiems priskiria po skirtingą žmogišką ydą, o nuosekliai vystomi sužmoginti gyvūnų charakteriai bei santykiai formuoja jaunimo įžvalgas apie vertybių ir ydų santykį šiuolaikiniame pasaulyje. Komiški spektaklio elementai palaiko jauno žiūrovo dėmesį, o atpažįstamos personažų savybės bei konfliktų mechanizmai kviečia gręžtis į vertybes – pagarbą,  empatiją, gebėjimą įsiklausyti į kitą.

 

Režisierė Livija Krivickaitė apie spektaklį:

Spektaklio režisierė Livija Krivickaitė pasirinko ukrainiečių pasaką, nes šiame susipriešinusio pasaulio kontekste šio liaudies kūrinio motyvais siekia kalbėti apie pagarbos gyvai būtybei svarbą, empatiją, dosnumą, pagalbą nuskriaustiesiems, vieningumą, lygybę. Kūrėja pabrėžia, jog jos režisūrinė vizija buvo sukurti spektaklį, kuris būtų lankstus rodyti ne tik teatrų salėse, bet ir  mokyklose bei kitose netradicinėse erdvėse, todėl pagrindinis spektaklio elementas yra  aktorių vaidyba, jų kuriamų personažų sąveika, jų bandymas rasti kompromisą. Šis spektaklis – jau antrasis režisierės kūrybinis darbas, praėjusių metų rudenį buvo išleista Monospektaklio ,,Būti“ premjera – drama apie neplanuotą nėštumą ir su tuo ateinančius išgyvenimus. Socialinio teatro žanras žingsnis po žingsnio tampa jaunosios kūrėjos braižu, o pirmajam spektakliui suburta kūrybinė komanda – sujungia geras patirtis ir antrajam.


Spektaklio  premjera – jau kovo 19 dieną 12.00 Menų spaustuvėje adresu Šiltadaržio g. 6, Vilnius. Bilietus į spektaklį žiūrovai kviečiami įsigyti iš anksto adresu: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/teatras/vaikams-ir-jaunimui/premjera-spektaklis-pirstine-tasko-teatras-384989/

 

Spektaklio kūrybinė komanda:

Režisierė : Livija Krivickaitė;

Dramaturgė : Dovilė Katiliūtė;

Scenografė: Aistė Alksnytė;

Kostiumų dailininkė: Erika Jankauskaitė;

Šviesų dailė: Linas Rubinas;

Vaidina: Kristupas Biržietis, Jūratė Martinaitytė, Karolina Urbonė, Aistė Alksnytė, Donatas Mickūnas.

Trukmė: 60 min

Amžiaus cenzas: N-7

Daugiau informacijos apie teatro veiklą svetainėje https://taskoteatras.lt/

 

D. Rudėnaitės nuotr.
D. Rudėnaitės nuotr.