7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Performansas sofoms keliauja į jam skirtą vietą – baldų parduotuvę

Artscape inf.
Nr. 40 (1319), 2019-12-06
Teatras Anonsai
Marijos Baranauskaitės performansas „Sofos projektas“. D. Ališausko nuotr.
Marijos Baranauskaitės performansas „Sofos projektas“. D. Ališausko nuotr.

Ar kada nors matėte spektaklį sofoms? Tikriausiai, ne -  juk nesate sofa! O ar kada nors žiūrėjote spektaklį baldų parduotuvėje? Jei atsakymas į šį klausimą – irgi ne, gruodžio 15 dieną negalite praleisti Marijos Baranauskaitės performanso „Sofos projektas“. Vilniuje, „Ogmios mieste“ įsikūrusiame „Magrės baldų“ salone viena iš nedaugelio Lietuvos šiuolaikinio cirko kūrėjų pristatys savo unikalų darbą, skirtą sofoms, tačiau puikiai subalansuotą ir žmonių publikai.

Netradicinę spektaklio vietą padiktavo spektaklio tema – kadangi „Sofos projektas“ sukurtas ne žmonėms, o sofoms, pas sunkiai keliaujančią savo auditoriją Marija nusprendė atvykti pati. Šią idėją entuziastingai palaikė projekto partneris  – baldų salonas „Magrės baldai“, kuriame kūrėjos lauks visas būrys sofų. Šiuolaikinio cirko pasirodymas, kuriame susitinka šiuolaikinis šokis, klounada, performanso menas ir kitos disciplinos, tinkamas žmonėms ir nežmonėms, egzistuojantiems bei neegzistuojantiems žiūrovams. Žingsniu į priekį nuolat besiveržianti Marija, įkvėpta pasaulyje plintančių performansų gyvūnams ar augalams, nusprendė imtis didesnio iššūkio ir savo pasirodymą skirti baldams. Pasitelkdama judesį ir humorą M. Baranauskaitė tiria žmonių ir sofų santykius, svarsto, ką šiuose santykiuose galime sužinoti apie save bei kitus. „Sofos projektas“ – būdas patirti cirką kitaip, nei įprasta, ir pažvelgti į scenos menus naujai, be apsimestinės rimties kaukės.

Išskirtinis Marijos pasirodymas jau spėjo sulaukti dėmesio tiek mūsų šalyje, tiek užsienyje. Performanso eskizas buvo pristatytas Prancūzijoje, Vokietijoje, Estijoje, Latvijoje, Čekijoje ir, žinoma, Lietuvoje: praėjusiais metais - festivaliuose „Naujojo cirko savaitgalis“, „Startas“ ir „Cirkuliacija“, o šiemet – festivaliuose „Plartforma“ „Contempo″ bei „Open house Vilnius“. Nuo 2013 metų profesionaliai dirbanti kaip atlikėja, kūrėja ir kūrybinių užsiėmimų vedėja, M. Baranauskaitė nuolat tobulina savo įgūdžius treniruodamasi su stipriausiais scenos menų meistrais. LMTA baigusi šokėjos-aktorės specialybę, Marija išvyko į Prancūziją mokytis tarptautinėje Philippe Gaulier klounados mokykloje, tad „Sofos projektas“ – įvairiapusiškos scenos menų patirties rezultatas, žengiantis užtikrintus žingsnius pamažu augančiame Lietuvos šiuolaikinio cirko lauke.

Bilietais prekiauja tiketa.lt

 

Žymos:
Artscape inf.,
Marijos Baranauskaitės performansas „Sofos projektas“. D. Ališausko nuotr.
Marijos Baranauskaitės performansas „Sofos projektas“. D. Ališausko nuotr.