7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Festivalis „TheATRIUM“ kviečia dalyvauti lietuviškų spektaklių programoje

Klaipėdos dramos teatro inf.
Nr. 32 (1269), 2018-10-12
Teatras Anonsai

Klaipėdos dramos teatre 2017 metų birželį pradėtas rengti tarptautinis teatro festivalis TheATRIUM. Atrium lotyniškai – iš viršaus apšviečiama patalpa, pagrindinė vieta susiburti namuose. Festivalis ištikimas pavadinimo skelbiamam siekiui, tad ir kitąmet kviečia ne tik žiūrovus, bet ir Lietuvos profesionalius kūrėjus gausiai susiburti lietuviškoje programoje.

Antroji TheATRIUM laida sėkmingai įvyko 2018 metais, abu sykius dauguma dalyvių buvo užsienio trupės ir muzikantai. Parodyti ir naujausi Lietuvos nacionalinio dramos teatro, Oskaro Koršunovo teatro, Klaipėdos dramos teatro spektakliai. Festivalis sulaukė entuziastingo žiūrovų dėmesio: pirmajame jų apsilankė virš 4000, o antrajame – virš 5000.

2019 metais festivalio organizatoriai ketina plėsti programą ir parodyti daugiau lietuviškų spektaklių: antroje gegužės pusėje pristatys lietuviškų spektaklių vitriną, o tarptautinę programą parodys per pirmas dvi birželio savaites. Lietuviškų spektaklių vitriną pamatys ne tik Vakarų regiono žiūrovai, bet ir būrys užsienio festivalių ir teatrų programų sudarytojų. Tai vienas svarbiausių organizatorių tikslų rengiant lietuvišką programą. Užsienio svečius pakviesti į festivalį padės Lietuvos kultūros institutas, kitų šalių kultūros institutai Lietuvoje. Iš viso į programą organizatoriai ketina atrinkti dešimt profesionalių Lietuvos kūrėjų sukurtų spektaklių. Jiems rodyti bus parengtos trys Klaipėdos dramos teatro salės (Didžioji – 417 vietų, Mažoji – 149 vietų, Kamerinė – 80 vietų).

Festivalio organizatoriai kviečia kolektyvus, norinčius dalyvauti lietuviškoje programoje, užpildyti ir atsiųsti paraiškas iki š. m. lapkričio 15 d. Jas teikti gali visos profesionalaus meno įstaigos, trupės, teatrai. Dalyvius atrinks festivalio organizatoriai, o atsakymai dėl dalyvavimo bus pateikti iki š.m. gruodžio 15 dienos. Preliminarios lietuviškos programos datos: 2019 gegužės 21 – 31 d.

Paraiškas rasite internete: http://kldt.lt/konkursai/

Iškilus klausimams prašome kreiptis į kultūros programų vadybininkę Kristiną Žiogaitę: kristina@kldt.lt, tel. +370 659 07933.

Daugiau informacijos apie festivalį rasite socialinio tinklo facebook paskyroje TheATRIUM.