7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

KJT pradeda penktąjį sezoną

KJT inf.
Nr. 30 (1182), 2016-09-30
Teatras Anonsai
„Kontrabosas“. E. Sabaliauskaitės nuotr.
„Kontrabosas“. E. Sabaliauskaitės nuotr.

Klaipėdos jaunimo teatras pasitinka penktąjį savo sezoną. Kūrėjai į naują startą žengia su pirmojo monospektaklio premjera ir planuoja gausius ateities darbus. 


2011 m. pradėję savo kelią nuo muzikinių ritminių spektaklių, paremtų kolektyviškumu, KJT vėliau orientavosi į lietuviškos dramaturgijos pastatymus, o praėjusiame sezone siekė išreikšti jaunų žmonių poziciją socialiai aktualiomis temomis. Teatro vadovas Valentinas Masalskis tikina, kad Klaipėdos jaunimo teatras ir jo kūrėjai pasikeitė ir subrendo naujiems darbams ir iššūkiams.


„Neretai sulaukdavome priekaištų, kad esame būrys studentų, naiviai mėginančių pažadinti kultūrinį miesto gyvenimą. Manau, kad dabartinio teatro kolektyvo ir jo nuveiktų darbų taip vertinti nebegalima. Šių kūrėjų savimonė jau kuris laikas yra profesionaliame lygmenyje, tad ta kryptymi ir ketiname dirbti toliau” – mintimis dalijosi KJT vadovas.


Energingai startuojančiame sezone Klaipėdos jaunimo teatras planuoja žiūrovus pradžiuginti net penkiomis premjeromis. Viena jų kuriama su režisieriumi iš Prancūzijos Jean-Cyril Vadi – tai eksperimentinis spektaklis Černobylio tragedijos tema, kurio premjera numatoma jau lapkričio mėnesį. KJT tęsią ir savo ieškojimus kolektyviškai kurtoje dramaturgijoje – su jauna režisiere Živile Mičiulyte aktoriai nagrinėja manipuliacijos temą ir rašo naują pjesę, kurios premjera įvyks po Naujųjų metų.
Taip pat, ateinantį pavasarį vėl bus organizuojamas festivalis „Jauno teatro dienos“, kuriame, kaip ir prieš metus, vyks aktorių ir režisierių kūrybinės dirbtuvės, be to bus pristatomi naujausi lietuvių kūrėjų būsimų spektaklių eskizai. Šioje programoje bus pristatyta ir dar viena KJT premjera – moderniosios klasikos pastatymas „Įpročio jėga“, pagal Thomas Bernhard pjesę, jį režisuos V. Masalskis.  Teatro atstovai džiaugėsi, kad praeitame festivalyje išbandytas formatas jau prisideda prie KJT kūrybinių planų – tęsiamas bendradarbiavimas su renginyje dalyvavusiu režisieriumi iš Vilniaus Jonu Terteliu, kuris su klaipėdiečiais dirbs nuo Naujųjų metų.


Jau šią savaitę KJT kolektyvo laukia daugybė prasidedančio sezono darbų. Rugsėjo 29 d. klaipėdiečiai su spektakliu „Šauktiniai“ pasirodys didžiausio Lietuvoje tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ programoje, 30 d. Varėnoje laukia praėjusių metų Dalios Tamulevičiūtės premijos laureato, spektaklio „Akmuo vanduo geluonis“, pasirodymas. 


Visgi, šiuo metu svarbiausia sezono stotelė – monospektaklio „Kontrabosas“ premjera. Spektaklį žiūrovai išvys jau spalio 1 d. netradicinėje kūrybinio inkubatoriaus „Kultūros fabrikas“ erdvėje – rūsyje. „Kontrabosas“ – tai tragikomiškas savimi, muzika ir pasauliu nusivylusio kontrabosisto monologas. Jame žiūrovui atskleidžiama mažo žmogaus drama – kaip susitaikyti su tuo, kad niekada neatliksi solo partijos, kad niekada nestovėsi pirmoje eilėje, kad savo paties gyvenime esi tik antraeilis veikėjas. 

 

„Kontrabosas“. E. Sabaliauskaitės nuotr.
„Kontrabosas“. E. Sabaliauskaitės nuotr.