7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Lietuvos nacionalinis dramos teatras 77-ajame sezone kviečia treniruoti sielą

LNDT inf.
Nr. 25 (1177), 2016-06-24
Teatras Anonsai
LNDT 77 sezono spaudos konferencija. D. Matvejevo nuotr.
LNDT 77 sezono spaudos konferencija. D. Matvejevo nuotr.


Rugsėjo 2 dieną prasidės 77-asis Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) sezonas, kurio pagrindinis šūkis – „Treniruok ir sielą“. Juo teatras skatina atkreipti dėmesį ne tik į sveiką kūną, bet ir sveiką žmogaus vidinį pasaulį. Vos pasibaigus pasaulinės sporto šventės „Rio‘2016“ šurmuliui,  rugpjūčio pabaigoje pristatydamas būsimas naujienas, Lietuvos nacionalinis dramos teatras Gedimino prospekte užtvėrė pėsčiųjų takus ir pakvietė praeivius dalyvauti Sielos treniruočių programoje. 


Užuominas į naujo sezono idėją ir LNDT raginimus treniruoti sielą buvo galima pastebėti jau birželio pabaigoje, kai teatras paskelbė „Premjerų maratoną“. Apie pirmus penkis rudens spektaklius* tada nebuvo skelbiama nieko daugiau nei spektakliui priskirtas numeris, pirmojo rodymo data ir salė. Akcija sulaukė didžiulės sėkmės – visi „užkoduoti“ bilietai buvo išpirkti dar akcijai nepasibaigus. Naujo 77 sezono pristatymo metu paaiškėjo kūrėjai ir spektaklių pavadinimai, kurie visą vasarą buvo slepiami po simboliniais numeriais. 


„Visuomenėje pastaruoju metu labai daug dėmesio skiriama sveikam kūnui – populiarios sveikos mitybos, sporto, mankštinimosi temos, visi rūpinasi savo išvaizda, bet kaip žmogaus vidus? 77-ajame sezone Lietuvos nacionalinis dramos teatras kvies treniruoti ir sielą. Teatras primena apie maratono į save būtinybę, sudaro tam sąlygas. Visą sezoną vienas paskui kitą bėgantys spektakliai kels klausimus, į kuriuos, tikime, atsakymus ras žiūrovai. Siekiame sumažinti, jei ne apskritai eliminuoti, baimę – kalbėti. Spektaklių terapija – leisti išsikalbėti žiūrovams“, – naujo sezono idėją pristatė LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis.
Pasak M. Budraičio, neatsitiktinai naująjį sezoną pradeda jaunieji kūrėjai, dalyvaujantys LNDT plėtojamoje Jaunųjų kūrėjų skatinimo programoje. Naujajame teatro sezone sulauksime interaktyvių turų ir performansų, taikomojo teatro tyrimų ir edukacijos renginių, kūrybinių dirbtuvių dramaturgams, seminarų ir menininkų rezidencijų, nacionalinės dramaturgijos festivalis „Versmė“, pjesių skaitymo ir vasaros teatro mokyklos; toliau bus siekiama, kad teatras būtų atviras ir įdomus platesniam žiūrovų ratui – nuo socialiai pažeidžiamiausių visuomenės narių iki tų, kurie teatro dar neatrado. 


Pirmą pusmetį Lietuvos nacionalinis dramos teatras premjeras pristatys itin intensyviu ritmu. Rugsėjo 2 d. – jaunos kūrėjos Giedrės Kriaučionyės debiutas – spektaklis pagal vokiečių dramaturgės Ingridos Lausund pjesę „Bestuburiada“. Jau po poros savaičių režisierius Rolandas Atkočiūnas žiūrovams pristatys premjerą pagal jaunos latvių dramaturgės Agnesės Rutkēvičos pjesę „Gyvūnas (Ku Kū)“. Rugsėjo pabaigoje su koprodiuseriais kuriamas spektaklis apie pabėgėlius – Oskaro Koršunovo režisuojami „Prašytojai“. Spektaklis vyks netradicinėje vietoje – Raudonojo Kryžiaus ligoninėje. Spalį žiūrovai galės išvysti net tris premjeras, tarp kurių dar vieno jauno režisieriaus – Pauliaus Markevičiaus – debiutas – spektaklis „Kuprelis“, taip pat scenos grando Jono Vaitkaus režisuojamas „Apreiškimas Marijai“ ir režisieriaus Pauliaus Tamolės spektaklis 5–10 metų amžiaus žiūrovams – „Raudonkepurė“. Gruodį numatytas jaunos režisierės Karolinos Žernytės pojūčių spektaklis pagal C. G. Jungo biografiją ir idėjas. Šis spektaklis vyks įvairiose teatro erdvėse.


Vėliau pasirodys didelės apimties teatriniai darbai, pristatomi Didžiojoje salėje. Gruodį LNDT pakvies į dar vieną spektaklį vaikams – Jono Tertelio režisuojamą kūrinį pagal dailininkės Birutės Žilytės iliustracijas „Kaulinis senis ant geležinio kalno“, sausį planuojama pristatyti Moliereʼo komediją „Tartiufas“, rež. Oskaras Koršunovas, kovą – žiūrovus pakviesti į Antono Čechovo „Tris seseris“, rež. Yana Ross, gegužę – į spektaklį, sukurtą pagal prancūzų rašytojo Prospero Mérimée, kuris domėjosi lietuvių kalba ir etnografija, kūrinį „Lokys“, vaizduojantį XIX a. Lietuvą. Šį spektaklį kurti ėmėsi „Didvyrių aikštės“ vaizdo projekcijų autorius, apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi Łukaszas Twarkowskis (Lenkija). 77 sezoną LNDT planuoja užbaigti interaktyvių turų-performansų festivaliu „B_Tours Vilnius“ ir autentiškais pasakojimais išsiskiriančiu spektakliu „Žalia pievelė“, kuriamu pagal Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų ir visaginiečių pasakojimus ir režisuojamu Jono Tertelio bei Kristinos Werner (Vokietija).
LNDT jau dabar kviečia pradėti sielos treniruotes ir pristato „Sielos treniruočių tvarkaraštį“. Tai galimybė išvysti visas teatro premjeras ir sezono pabaigoje gauti tai patvirtinantį diplomą, pasirašytą visų spektaklių kūrėjų. „Sielos treniruočių tvarkaraštį“ žiūrovai ras teatro kasoje. 
Lietuvos nacionalinis dramos teatras 77-ajame sezone ketina pristatyti ir daugiau naujovių – specialų pasiūlymą įmonėms, skatinantį darbuotojus lankytis teatre, lengvatas daugiavaikėms šeimoms ir kita. Apie tai daugiau informacijos – artimiausiu metu.

 

LNDT 77 sezono spaudos konferencija. D. Matvejevo nuotr.
LNDT 77 sezono spaudos konferencija. D. Matvejevo nuotr.