7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Artėja Lenkų drama Vilniuje

Teatro agentūros
Nr. 41 (1147), 2015-11-20
Teatras Anonsai
Filmas „Mums viskas gerai“
Filmas „Mums viskas gerai“

Lapkričio 24-25 dienomis Vilniuje bus pristatyta lenkų dramaturgija: vyks pjesės skaitymas, diskusijos, paskaitą skaitys lenkų dramaturgas Piotras Gruszczyńskis, vyks teatro režisieriaus Grzegorzo Jarzynos režisuoto kino filmo „Mums viskas gerai“ peržiūra, taip pat bus pristatyta anglų kalba išleista lenkų dramaturgijos antologija ir pjesės „(A)pollonia“ vertimas naujajame „Teatro žurnale“. Visi renginiai – nemokami. 


Lapkričio 24 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Studijoje vyks Sebastiano Majewskio ir Andreaso Pilgrimo parašytos pjesės „Dešinys kairys su kulniuku“ skaitymas, režisuotas Kirilo Glušajevo. „Andreaso Pilgrimo ir Sebastiano Majewskio pjesė „Kairys dešinys su kulniuku“ – tai šių lenkų kūrėjų vadinamosios „Goebbelso trilogijos" antroji dalis, kurioje du Trečiojo Reicho propagandos ministro žmonos bateliai žaismingai papasakoja savo – ar veikiau savo šeimininkų bei juos supusios kultūrinės ir politinės terpės – gyvenimo istoriją nuo karo pabaigos iki pat radikalių dešiniųjų jėgų atgimimu paženklintos lenkų šiandienos, – pasakoja pjesės vertėjas Andrius Jevsejevas, – be to, tai ryškus atspindys kur kas didesnio pastarojo dešimtmečio Lenkijos teatro visuotinio projekto, kurio esmė – scenoje apmąstyti, įvertinti ir reflektuoti skausmingas bei nevienareikšmiškas lenkų tautos XX a. istorines paradigmas, kurios, beje, itin artimos ir mūsų šalies istorinei patirčiai. Manau, jau vien dėl to ši pjesė – kaip ir su netrukus pasirodysiančiu naujuoju „Teatro žurnalu“ pristatoma K. Warlikowskio „(A)pollonia“ – yra aktuali ar net būtina mūsų teatrui ir jo žiūrovui“.


Iškart po pjesės skaitymo vyks lenkų dramaturgijos antologijos „(A)pollonia: Dvidešimt pirmojo amžiaus lenkų drama ir tekstai scenai " pristatymas, kuriame dalyvaus viena iš knygos sudarytojų – lenkų teatro ekspertė Krystyna Duniec, taip pat dramaturgai – pjesės „Dešinys kairys su kulniuku“ autorius S.Majewskis, pjesės „(A)pollonia“ autorius Piotras Gruszczyńskis ir lenkų dramaturgas bei režisierius Tomaszas Jękotas, taip pat lietuvių teatro kūrėjai ir kritikai. Viešos ekspertų diskusijos metu bus pristatytas ir lietuviškas lenkų pjesės „(A)pollonia“ vertimas į lietuvių kalbą, publikuotas naujajame „Teatro žurnale“. 


Lapkričio 25 d. ryte „Menų spaustuvės“ Studijoje II garsus lenkų dramaturgas Piotras Gruszczyńskis skaitys paskaitą apie lenkų dramaturgijos kontekstus ir savo patirtį, o popiet, „Skalvijos“ kino centre įvyks žymaus lenkų teatro režisieriaus Grzegorzo Jarzynos kino filmo pagal dramaturgės Dorotos Masłowskos pjesę „Mums viskas gerai“ peržiūra. „Mums viskas gerai“ (Między nami dobrze jest) – tai humoristinis ir jautrus pokomunistinės visuomenės portretas. Po filmo vyks jo aptarimas, moderuojamas teatrologo Andriaus Jevsejevo. 

 

Filmas „Mums viskas gerai“
Filmas „Mums viskas gerai“