7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Tarptautinėje konferencijoje – teatro tyrėjų dėmesys vaidybos menui

 

Organizatorių inf.
Nr. 33 (1094), 2014-09-26
Teatras Anonsai

Rugsėjo 30 – spalio 1 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademija rengia II tarptautinę teatrologijos konferenciją. Pernai siūlę dėmesį sutelkti į publikos ir recepcijos klausimus, šiemet konferencijos organizatoriai renginį skyrė vaidybos meno problemoms.

 

LMTA ne tik rengia profesionalius teatro kūrėjus, bet ir inicijuoja bei vykdo mokslinius teatro, tarp jų ir vaidybos, meno tyrimus. Vienas tokių – Lietuvos mokslo tarybos remiamas projektas „Mąstantis kūnas: vaidybos sistemų analizė ir integracija šiuolaikinio aktoriaus kūrybos procese“. Rengiama konferencija – viena iš šio jau antrus metus vykdomo projekto dalių.

 

Šiųmetė konferencija, pavadinta „Permąstant vaidybos meną: nauji požiūriai į aktoriaus kūrybą“, kvies naujai pažvelgti į šiuolaikines scenos atlikėjų praktikas, tradicinius ir alternatyvius aktorių rengimo būdus bei į pačią vaidybos sampratą. „Naujausi kognityvinių mokslų atradimai ir biomedicinos tyrimų rezultatai lėmė reikšmingą posūkį vakarietiškoje vaidybos sampratoje. Mums siūloma atsisakyti tokių dichotomijų kaip protas–kūnas, savastis–personažas, racionalumas–emocingumas, žinojimas–įsivaizdavimas, vidinis–išorinis ir pan. Regis, turėtume kalbėti ne apie „psichologinę“ ir/ar „fizinę“, bet apie įkūnytą vaidybą“, – šiek tiek provokuojamai teigia konferencijos organizatoriai.

 

Konferenciją pradės vienas garsiausių Europos teatro mokslininkų Patrice’as Pavis, šiuo metu vedantis seminarus LMTA studentams, o pranešimus skaitys ir diskutuos teatro tyrėjai – teoretikai ir praktikai – iš Suomijos, Estijos, Švedijos, Danijos, Belgijos, Portugalijos, Australijos ir Lietuvos. Prie diskusijos kviečiami prisidėti visi besidomintys: konferencija abi dienas vyks LMTA Juozo Karoso salėje. Daugiau informacijos www.lmta.lt.