7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Vilniaus mažajame teatre – premjera vaikams „Brangusis atrakcionų parko dėdė“

VMT inf.
Nr. 37 (1005), 2012-10-19
Teatras Anonsai
Olga Lapina. Nuotrauka iš asmeninio archyvo
Olga Lapina. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Vilniaus mažasis teatras kviečia į premjerą mažuosius žiūrovus. Šį kartą svečiuose – praėjusių metų „Auksinio scenos kryžiaus“ už spektaklį vaikams laureatė Olga Lapina. Jaunąją režisierę premjerai įkvėpė skandinavų literatūra, imponuojanti atmosferiškumu, ryšiu su gamta, gebėjimu atskleisti vaikų mąstymo mechanizmus. Ji kupina įvairių žmogiškų santykių atspalvių, nebijo nevaikiškų temų, tokių kaip mirtis, vienatvė, išdavystė. O. Lapinos manymu, tokiose temose slypi milžiniškas potencialas teatrui.


Spektaklis „Brangusis atrakcionų parko dėdė“, skirtas 4–8 metų vaikams, pasakos apie atrakcionų parke nuobodų darbą dirbantį dėdę. Mažai su kuo bendraujantį, linksmybių ir triukšmo nemėgstantį herojų nuolat supa grojantys, šokantys ir dainuojantys giminaičiai. Kaip šioms dviem pusėms surasti bendrą kalbą? Kaip uždarajam dėdei atsikratyti susikaustymo? Kaip linksmajam būriui išmokti jį priimti tokį, koks jis yra?


„Vaikiškas spektaklis labai skiriasi nuo spektaklio suaugusiems būtent pedagoginiu požiūriu, nes žinodamas vaiko mąstymo būdą ar poreikius siūlai produktą, kuris jam turėtų būti pavyzdžiu, pamoka. Prisiimi pedagoginę atsakomybę: ką duodi vaikui valgyti, tą jis ir virškins. Tokia pozicija profesijoje šiuo atveju yra ir pilietinė, nes visi kalba apie publikos krizę, apie tai, kaip ji (publika) keičiasi... Juk žiūrovus reikia ugdyti nuo mažens, o ne imti ir šokiruoti vidutinio amžiaus namų šeimininkę. Ne, tai irgi yra gerai, bet labiau reikia galvoti apie ateitį, apie tą kartą, kuri vėliau pati ateis į teatrą. Kadangi mane vaikystėje sužavėjo geri spektakliai, mačiau, kad ten yra tai, kas man aktualu, patinka, tai ir pati užsiėmiau teatru“, – savo poziciją apie teatro kūrimą vaikams dėsto režisierė.


Olga Lapina režisūros studijas baigė Maskvoje, garsiausioje Rusijos teatro meno akademijoje (GITIS), kūrė projektus ir bendradarbiavo su teatro menininkais bei pedagogais Brazilijoje, Meksikoje, Danijoje. Praėjusį sezoną buvo apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už spektaklį vaikams Rusų dramos teatre „Stebuklingoji kreidelė“.


Šiuolaikiškai apie toleranciją spektaklyje „Brangusis atrakcionų parko dėdė“ kartu su režisiere judesiu, žodžiais ir muzika prabils aktoriai Edmundas Mikulskis, Jokūbas Bareikis, Vytautas Rumšas (jaun.), Kirilas Glušajevas ir Ilona Kvietkutė. Jiems taip pat talkins scenografas Marijus Jacovskis bei muzikinės dalies vadovas Artiomas Tulčinskis.


Spektaklis skirtas 4–8 metų vaikams. Premjera lapkričio 4 d. 12 ir 14 val. Vilniaus mažajame teatre.

Olga Lapina. Nuotrauka iš asmeninio archyvo
Olga Lapina. Nuotrauka iš asmeninio archyvo