7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Ispanų spektaklis „Pelat“ bus pristatomas Kaišiadoryse, Druskininkuose ir Alytuje

„Menų spaustuvės“ inf.
Nr. 24 (1516), 2024-06-14
Šokis Anonsai
„Pelat“. M. Plepio nuotr.
„Pelat“. M. Plepio nuotr.

Menų spaustuvė su šių metų sklaidos projektu, kuriame pristatomas Ispanijos menininko Joano Catalos spektaklis, naikinantis ribas tarp šokio, cirko, teatro ir performanso, keliauja į Kaišiadoris, Druskininkus bei Alytų.

„Pelat“, anot autoriaus, yra „eksperimentas, kuris tapo spektakliu“. Pasirodymo išskirtinumas slypi žiūrovų įtraukime: kaip sako pats Catala, jo tikslas yra priminti žmonėms kolektyvinio darbo vertę ir į šviesą sugrąžinti rankų darbą, amatą, o ne technologijas.

 

https://youtu.be/qujgyQNX0ac?si=e_9lKlT9cY8UVLjN

 

Spektaklio metu atlikėjas, bendraudamas su publika, pirmiausia ją grąžina į protėvių laikus, kuriuose žmonės dirbdavo žemę, į darbą dėdami didžiules fizines pastangas. Spektaklio choreografijoje taip pat gausu Katalonijos kultūrines tradicijas atspindinčių elementų, vienas iš jų – žmonių piramidės statymas reikalaujantis begalinio pasitikėjimo ir nenutrūkstamo bendradarbiavimo. Piramidės statymui čia tarnauja didžiulis medinis rastas, virvės ir... keletas atsitiktinių žiūrovų. Sulaikiusiai kvapą auditoriai tenka stebėti besąlygišką menininko atsidavimą nepažįstamųjų rankomis, lipant į vien jų laikomo rasto viršūnę.

 

Barselonoje gimęs Joanas Català save vadina smalsiu tyrinėtoju, besidominčiu plastikos ir judesio menais, kuriuose komunikuoja kūnas ir objektai. Sceną menininkas supranta kaip erdvę žmonių, objektų ir aplinkos dialogams, kur darbo ir žaidimo elementai susijungia su kiekvieno iš mūsų patirtimis ir idėjomis. Català mokėsi šiuolaikinio šokio, fizinio teatro ir klounados pas įvairius profesionalus, nuo 2005-ųjų įvairiuose teatruose ir festivaliuose pasirodydavo kartu su trupėmis, o nuo 2012 pradėjo kurti vienas. Koncentruodamasis į asmeninę scenos menų perspektyvą, orientuotą į gatvės ir urbanistines erdves, 2013-aisiais pirmą kartą pristatė „Pelat“.

 

Birželio 13 d., 17:30 val. „Pelat“ bus galima išvysti Kaišiadoryse, Teofilijaus Matulionio aikštėje.

Birželio 15 d., 19:00 val., „Pelat“ atkeliauja į Druskininkus, pasirodymą bus galima išvysti Druskonio ežero amfiteatre.

Birželio 16 d., 14:30 val., „Pelat“ pasirodymas įvyks Alytaus Rotušės aikštėje.

 

Visi pasirodymai nemokami.

 

Prie Menų spaustuvės sklaidos projekto įgyvendinimo prisideda: Lietuvos kultūros taryba, Kaišiadorių kultūros centras, Kaišiadorys 2024, Druskininkų kultūros centras, Alytaus teatras, Alytaus miesto savivaldybė.

„Pelat“. M. Plepio nuotr.
„Pelat“. M. Plepio nuotr.