7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Koncertas-susitikimas „Edvardas Griegas Čiurlionio namuose“

MKČ namų inf.
Nr. 2 (1239), 2018-01-12
Muzika Anonsai

Čiurlionio namai kviečia į koncertą-susitikimą „Edvardas Griegas Čiurlionio namuose“, kuris įvyks sausio 18 d. (ketvirtadienį) 18 val. Vakaro metu bus pristatyta Birutės Vainiūnaitės kompaktinė plokštelė „Edvard Grieg. Iš lyrinių pjesių“. E. Griego ir M.K. Čiurlionio kūrinius fortepijonui atliks Birutė Vainiūnaitė. Vakarą ves ir pianistę kalbins Rokas Zubovas.

 

M.K. Čiurlionis ir E. Griegas – du genialūs kompozitoriai, savitos asmenybės, nacionalinės mokyklos klasikai, nepaprastai mylėję savo tėvynę ir žavėjęsi liaudies dainomis. Abu menininkai studijavo Leipcigo konservatorijoje, prof. C. Reineckes kompozicijos klasėje.

 

Gamtos įspūdžiai, tėvynės ilgesys, liaudies motyvai – tai bendri norvego ir lietuvio muzikos bruožai. Kai savo jaunystės kūrinius M. K. Čiurlionis kažkam paskambino Peterburge, jį pagyrė: „Visai kaip E. Griegas“. Tiesa, toks pagyrimas nenudžiugino M. K. Čiurlionio – tuo metu jis kūrė jau kitokią muziką. Visgi šiaurietiška dvasia slypi ir E. Griego, ir M. K. Čiurlionio kūryboje.

 

Daugiau informacijos www.mkcnamai.lt

 

Įėjimas nemokamas

Žymos:
MKČ namų inf.,