7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Į Klaipėdos muzikinį teatrą grįžta „Šikšnosparnis“

 

KVMT inf.
Nr. 15 (1029), 2013-04-12
Muzika Anonsai
„Šikšnosparnis“
„Šikšnosparnis“

 

Balandžio mėnesį Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras publiką kviečia į valsų karaliaus Johanno Strausso operetės „Šikšnosparnis“ premjerą. Atnaujinta operetė Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre žiūrovų lauks balandžio 20 dieną 18.30, balandžio 21 d. 17 val.
 
Po metų pertraukos į uostamiesčio Muzikinį teatrą sugrįžusiame spektaklyje žiūrovai turės galimybę įvertinti naujomis spalvomis pražydusį Rozalindos žavesį ir keletą kitų personažų.
 
„Kur Straussas – ten ir linksmybės. Juk pats kompozitorius sakė: „Džiaukimės gyvenimu!“, – tikina spektaklio režisierius Ramūnas Kaubrys. – Johanno Strausso muzika kviečia visus alsuoti vienu – valso – ritmu, kūnu ir siela atsidavus valso valiai. Tie žiūrovai, kurie nori užmiršti kasdienybę, ieško pramogos, šventės sielai ir akims, šiame spektaklyje tai tikrai ras.“
 
Paprastai lengvu, nerūpestingu muzikos ir teatro žanru laikoma operetė publiką ne tik panardins valsų ir linksmybių siautulyje, bet ir ironiškai bei žaismingai prabils apie santuokinės moralės bei ištikimybės temas.
 
Rozalindos Aizenštain personažą atnaujintame „Šikšnosparnyje“ įkūnys teatro solistė Judita Butkytė-Komovienė bei operos solistė Aistė Širvinskaitė-Ruškienė. Kunigaikštienės Orlovskos vaidmeniu debiutuos Natalija Urnikienė.
 
Jurgos vaidmenį V. Ganelino miuzikle „Velnio nuotaka“, Kristos – muzikinėje dramoje „Adata“, o dabar ir Rozalindos vaidmenį J. Strausso „Šikšnosparnyje“ sukūrusi J. Butkytė-Komovienė pripažino, jog operetė jai – nauja patirtis. „Su kolegomis dažnai juokaujame, jog J. Straussas, greičiausiai, nemėgo vokalistų, – šmaikštavo naujoji Rozalinda. – Iš tiesų, lyginant su kitų kompozitorių muzika, Rozalindos, Adelės ir kitų personažų partijos yra nepaprastai sudėtingos“.
 
„Šikšnosparnis“ – tai XIX a. „popsas“, tapęs klasika, – mano solistė Aistė Širvinskaitė-Ruškienė. – Tačiau tiek anuomet, tiek ir dabar žmonės, einantys į teatrą, tikisi tų pačių dalykų – gražios muzikos, įspūdingų vaizdų, kitaip tariant, atsipalaiduoti. O J. Strausso muzika būtent tokia ir yra – tai atokvėpis nuo darbų, šiuolaikinio gyvenimo tempo pagimdytos įtampos, problemų. Tai šviesi, lengva, melodinga muzika poilsiui.“ Operetės fabula – apgavystė. Aistringas medžiotojas Henrikas Aizenšteinas savo žmoną Rozalindą vadino miela, bet jau perskaityta knyga. O Rozalinda, pasitelkusi gudrumą ir moterišką žavesį, sugebėjo įrodyti lengvabūdžiam vyrui, kad šis knygą skaitė paviršutiniškai, o gal net praleido pačius įdomiausius jos puslapius...
 
"Šikšnosparnis" (1847 m.) – trečioji, viso pasaulio operos teatruose statoma, viena populiariausių J. Strausso operečių. 2006 m. Klaipėdos muzikiniame teatre šiuolaikinę jos interpretaciją žiūrovams pirmąkart pristatė dirigentas Stasys Domarkas, režisierius Ramūnas Kaubrys, choreografas Aurelijus Liškauskas, scenografas Artūras Šimonis ir kostiumų dailininkė Jolanta Rimkutė. Atnaujintoje J. Strausso operetėje „Šikšnosparnis“ vaidins ir kiti klaipėdiečiams gerai pažįstami solistai: Rita Petrauskaitė, Rasa Ulteravičiūtė, Mindaugas Gylys, Mindaugas Rojus, Kęstutis Nevulis, Vigrinijus Pupšys, Deivydas Norvilas, Tomas Pavilionis, Šarūnas Juškevičius, Stanislovas Rezgevičius ir kiti.
 

 

„Šikšnosparnis“
„Šikšnosparnis“