7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Geriausias metų filmas „Per arti“ - jau netrukus Lietuvos kinuose

Fralita films inf.
Nr. 30 (1479), 2023-09-22
Kinas Anonsai

„Sidabrinę gervę“ kaip geriausias metų filmas pelnęs „Per arti“ – netrukus atkeliaus į Lietuvos kino teatrus. Debiutinis Austėjos Urbaitės filmas visuose šalies kinuose bus pradėtas rodyti spalio 27 dieną.

 

„Per arti“ buvo apdovanotas „Sidabrine gerve“ ne tik kaip geriausias metų filmas, bet ir Austėja Urbaitė buvo pripažinta geriausia režisiere, o geriausiu garso operatoriumi išrinktas su filmo garsu dirbęs Julius Grigelionis. „Per arti“ (angl. „Remember to Blink“) tarptautinė premjera įvyko 2022-ųjų rudenį A klasės Varšuvos ir Talino festivaliuose, o lietuviška premjera  - festivalyje „Kino pavasaris“ 2023-ųjų kovą. Per šį laiką filmas pelnė geriausio filmo ir tarptautinių kino kritikų asociacijos „Fipresci“ apdovanojimus „GoEast“ festivalyje Vokietijoje, žiūroviškiausio filmo apdovanojimą „IndieLisboa“ festivalyje Portugalijoje ir iš viso aplankė virš 10 tarptautinių festivalių.

 

Filmas pasakoja apie prancūzus Žakliną ir Leoną, kurie įsivaikina brolį bei sesę iš Lietuvos, o prisitaikyti prie naujos aplinkos vaikams padeda laikinai kartu apsigyvenusi lietuvė vertėja Gabrielė. Tačiau greitai šeimos idilė sutrikdoma kultūrinių skirtumų, nesuderinamų auklėjimo metodų, bei kovos dėl vaikų prisirišimo.

 

Lietuvių bei prancūzų kalbomis sukurtame filme pagrindinius vaidmenis atlieka televizijos ir kino aktorė Dovilė Kundrotaitė, prancūzų aktoriai Anne Azoulay bei Arthur Igual. Mažuosius filmo herojus įkūnija neprofesionalūs aktoriai Inesa Sionova ir Ajus Antanavičius.

 

Filmo operatorius – Julius Sičiūnas, filmo dailininkė – Justė Vazgytė, kostiumų dailininkė – Monika Vėbraitė, muziką kūrė – Domas Strupinskas, prodiuserė – Živilė Gallego („Fralita Films“).

 

Filmo režisierės A. Urbaitės pirmasis studentiškas darbas „Etiudas“ pelnė pripažinimą 2013-aisiais, o 2015-aisiais pirmasis režisūrinis trumpo metro debiutas „Tiltai“ buvo apdovanotas „Sidabrine gerve“, taip pat pripažintas geriausiu Baltijos šalių trumpuoju filmu Šiaurės šalių kino forume „Scanorama“.

 

Filmo “Per arti” gamybą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Filmą platina „Kino Pavasaris Distribution“.