7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kino naujienos trumpai

Nr. 25 (1432), 2022-06-24
Kinas
Serialo „Karalystė: egzodas“ plakatas
Serialo „Karalystė: egzodas“ plakatas

Pasirodė Larso von Triero serialo „Karalystė: egzodas“ reklaminis klipas

Studija „Zentropa“ paskelbė ištrauką iš Larso von Triero serialo „Karalystė“ („Riget“, 1994-1997) tęsinio. Trečiojo sezono premjera įvyks šį rudenį internetinės televizijos „Viaplay“ platformoje.

 

Seriale vaidina pirmųjų sezonų aktoriai, bet išvysime ir naujus: Davidą Denciką, Alexanderį Skarsgårdą, Larsą Mikkelseną ir kt. Tarp jų ir Bodil Jørgensen, suvaidinusi pagrindinį vaidmenį von Triero filme „Idiotai“ („Idioterne“, 1998). Ji įkūnys Karen, kuri per miegus vaikščiodama vieną kartą atsitiktinai atsiduria priešais ligoninę, pavadintą „Karalyste“. Karen susidurs su ligoninės vaiduokliais ir ieškos atsakymų į ankstesnių serialo sezonų mįsles. Naująjį serialą sudarys penkios valandos trukmės serijos.

 

Von Trieras serialo scenarijų rašė kartu su Nielsu Vørseliu, su kuriuo dirbo prie pirmųjų „Karalystės“ dalių, „Epidemijos“ („Epidemic“, 1987) ir „Europos“ („Europa“, 1991).

 

Pasižiūrėti klipą galima čia: https://www.youtube.com/watch?v=aeBdHCUVkbM

 

Ukrainoje filmuojamas pirmasis ilgametražis vaidybinis filmas nuo Rusijos invazijos pradžios

Studija „Mamas Production“, „AMO Pictures“ ir Ukrainos prodiuserių sąjunga Ukrainoje filmuoja pirmą ilgametražį vaidybinį filmą nuo Rusijos invazijos pradžios. Projektas vadinasi „Diena, kai sutikau spaidermeną“ („Den’, koly ya zustriv Spaydermena“), kuris kino teatruose ir namų kino platformose turėtų pasirodyti jau šiais metais.

 

„Visi žino istoriją apie moksleivį Peterį Parkerį, kuris tapo žmogumi-voru, ar milijardierių Briusą Veiną, vilkintį Betmeno kostiumą. O mes papasakosime apie savanorę Katją, kuri pajuto turinti supergalią“, – sako Antonas Skrypetsas, filmo idėjos autorius ir prodiuseris.

 

Kūrėjai filmo žanrą apibūdina kaip karinę dramą su fantazijos elementais. „Diena, kai sutikau spaidermeną“ pasakos apie savanorę, kuri atranda antgamtinius gebėjimus ir išgelbėja berniuką iš Bučos.

 

„Tai pirmasis ilgametražis filmas apie Rusijos invaziją. Manome, kad ukrainiečiai turi reflektuoti savo problemas ne tik per dokumentinio kino prizmę, bet ir per emocijas ir išgyvenimus, kuriuos leidžia patirti vaidybinis kinas“, – sakė vienas iš filmo prodiuserių.

 

Filmo režisierė – Eva Strelnikova, vaidins garsūs Ukrainos aktoriai: Yelyzaveta Zaytseva, Oleksandr Rudynskyy, Olesya Zhurakivska, Kateryna Kisten ir kiti.

 

Cate Blanchett sukūrė dokumentinį filmą apie Charkivą

JT geros valios ambasadorė Cate Blanchett kartu su buvusiu Didžiosios Britanijos „Channel 4 News“ redaktoriumi Benu de Pearu ir režisieriumi Edwardu Wattsu sukūrė dokumentinį filmą apie gyvenimą Charkive per Rusijos invaziją.

 

„Tai jaudinantis civilių ir greitosios pagalbos tarnybų, likusių mieste per Rusijos invaziją Charkive, portretas“, – sakė filmo prodiuserė Nevine Mabro.

 

Cate Blanchett tapo filmo „Ukraine: Life Under Attack“ prodiusere ir naratore. Filmo premjera įvyko Didžiosios Britanijos televizijos kanale „Channel 4“; jį galima pasižiūrėti kanalo svetainėje.

 

Filmą taip pat galite žiūrėti oficialioje Cate Blanchett gerbėjų svetainėje: https://www.cate-blanchett.com/category/documentary/

 

Režisierius Olehas Sencovas susituokė

Liepos 5 d. režisierius Olehas Sencovas, šiuo metu ginantis Ukrainą ginkluotųjų pajėgų gretose, susituokė. Apie tai Sencovas paskelbė savo feisbuko profilyje. Jo išrinktoji – Veronika Velch, viešųjų ryšių ekspertė, amerikiečių kompanijos „Ridgely Walsh“ advokatūros direktorė.

 

Tomas Alfredsonas kurs „Neištikimų“ perdirbinį

Švedų režisierius Tomas Alfredsonas kurs televizijos serialą pagal Ingmaro Bergmano parašytą scenarijų „Neištikimi“ („Trolösa“), kurį 2000 m. režisavo Liv Ullmann.

 

Šešių dalių miniserialo scenarijų rašo Sara Johnsen. Apie projektą paskelbta liepos 2 d. kasmetinėje Bergmano savaitėje Forės saloje.

 

„Neištikimi“ – tai psichologinė drama, kurioje vaizduojami sudėtingi trijų veikėjų, atsidūrusių meilės trikampyje, santykiai. Pats Bergmanas prisipažino, kad „Neištikimi“ yra „aistros drama“, „beveik trileris“, be to, paremtas autobiografiniais motyvais. Vienas iš personažų – režisierius Bergmanas rašo scenarijų apie santuokos iširimą. Jis dirba su aktore, kuri taip pat yra jo vaizduotės kūrinys. Su šia idėja istorija įgauna gilesnę prasmę – mes patenkame į pagyvenusio vyro, kuris susitaiko su savo praeitimi, pasaulį.

 

„2001 m. žiemą susisiekiau su Ingmaru Bergmanu ir paklausiau, ar galėčiau naujai interpretuoti jo istoriją. Iš pradžių jis pasakė, kad tai skamba kaip „girtas sumanymas“, – pasakojo Alfredsonas. –Bet kuo ilgiau apie tai kalbėjomės, tuo labiau jis pritarė, kad tai skamba ir siaubingai įdomiai, ir tikrai baisiai.“ Alfredsonas teigė jaučiąs, kad pagaliau atėjo laikas sugrįžti prie Bergmano scenarijaus ir pažadėjo tai daryti pagarbiai.

Serialo „Karalystė: egzodas“ plakatas
Serialo „Karalystė: egzodas“ plakatas
Cate Blanchett
Cate Blanchett
„Ukraine: Life Under Attack“
„Ukraine: Life Under Attack“
Oleh Sencov ir Veronika Velch
Oleh Sencov ir Veronika Velch
Tomas Alfredson ir Sara Johnsen
Tomas Alfredson ir Sara Johnsen