7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Ko laukti 2022 metais kino salėse?

Žinomi vardai ir ilgai laukti tęsiniai

Nr. 5 (1412), 2022-02-04
Kinas
„Viskas visur vienu metu“
„Viskas visur vienu metu“

2022 metai prasidėjo su išaugusiais koronaviruso sergamumo skaičiais, tačiau atsigaunanti kino industrija šiemet kol kas neketina sustoti. Pateikiame sąrašą filmų, kurie kino sales turėtų pasiekti šiais metais. Dalies jų pasaulinė premjera įvyko didžiuosiuose kino festivaliuose arba jie buvo išleisti užsienyje, bet dar nepasiekė Lietuvos. Kiti, dar niekur nerodyti filmai, tik laukia savo premjerų festivaliuose arba kino teatruose.

 

„Saldymedžio pica“ („Licorice Pizza“), rež. Paul Thomas Anderson

Paulas Thomas Andersonas po beveik penkerių metų pertraukos grįžta į kino sales su nostalgišku filmu apie pirmąją meilę. Pastaruosius metus jis kūrė seserų grupės „Haim“ muzikinius klipus, tad nenuostabu, kad pagrindiniam vaidmeniui pasikvietė vieną iš dainininkių Alaną Haim. Kartu su ja vaidina Cooperis Hoffmanas, mirusio aktoriaus Philipo Seymouro Hoffmano sūnus. Philipas Seymouras buvo ilgametis P.T. Andersono draugas ir pasirodė penkiuose jo filmuose. Naujausia juosta sugrąžins žiūrovus prie ankstesnės režisieriaus kūrybos ir nukels į svaiginančią 8-ojo dešimtmečio Kaliforniją.

 

„Blogiausias žmogus pasaulyje“ („Verdens verste menneske“), rež. Joachim Trier

Norvegų režisierius Joachimas Trieras savo pirmaisiais filmais „Repriza“ ir „Oslas, rugpjūčio 31-oji“ pelnė kino kritikų ir sinefilų simpatijas, tačiau šios greitai prislopo po paskutinių režisieriaus kinematografinių nuotykių „Garsiau už bombas“ ir „Telma“. Kai atrodė, kad kino kūrėjas jau gali nieko įdomaus nebesukurti, praėjusiais metais Kanų kino festivalyje jis pristatė naują kūrinį „Blogiausias žmogus pasaulyje“, kurio pagrindinei aktorei Renate Reinsve buvo įteiktas geriausios aktorės apdovanojimas. Tiesa, filme vieną iš pagrindinių vaidmenų atlieka pirmuose Triero filmuose vaidinęs Andersas Danielsenas Lie. Galbūt ši režisieriaus mūza yra slaptasis jo filmų sėkmės ženklas.

 

„Eržilas“ („Red Rocket“), rež. Sean Baker

Amerikiečių nepriklausomo kino režisierius Seanas Bakeris yra tikriausiai vienas nuosekliausiai dirbančių kūrėjų, kurio filmų centre visada atsiduria JAV paribių žmonės. Ir, kitaip nei Holivudo filmuose, jo veikėjai visada tikri ir ryškūs. Tam įtakos turi ir režisieriaus sprendimas vaidmenims rinktis neprofesionalius, panašios patirties ar tipažo aktorius. „Eržilo“, kurio premjera įvyko praėjusiais metais Kanuose, istorija sukasi apie buvusią pornografijos žvaigždę Maikį (Simon Rex), priverstą grįžti į gimtąjį miestą, tačiau vis dar svajojantį apie šlovingas karjeros dienas. Juokingų ir aštrių dialogų filmas pretenduoja tapti vienu nuotaikingiausių metų darbų, o jei ir ne – tai „NSYNC“ daina „Bye Bye Bye“ kelias dienas tikrai nepaliks ramybėje.

 

„Memoria“, rež. Apichatpong Weerasethakul

Pirmąjį Apichatpongo Weerasethakulo ir Tildos Swinton bendradarbiavimo vaisių galėjome išvysti Šiuolaikinio meno centre vykusioje režisieriaus videomeno parodoje. Dabar aktorė pasirodo pirmajame kino kūrėjo filme anglų kalba. Žiuri prizu Kanų kino festivalyje apdovanota juosta pasakoja apie Tildos Swinton vaidinamą škotę, kuriai besilankant Kolumbijoje galvoje pradeda skambėti keistas garsas. Šį meditatyvų filmą būtina pamatyti didžiajame ekrane.

 

„Sprendimas išvykti“ („Heeojil gyeolsim“), rež. Park Chan-wook

Praėjo šešeri metai nuo provokuojančio Pietų Korėjos režisieriaus Park Chan-wooko filmo „Tarnaitė“. Šiais metais festivalius pasieksiantis kriminalinis trileris „Sprendimas išvykti“, pasak kūrėjo, bus ir romantinis. Pagrindinis veikėjas, žmogžudystę tiriantis detektyvas, atsidurs kryžkelėje, kai įsimylės mirusiojo našlę, kuri yra ir pagrindinė įtariamoji. Pastarosios vaidmuo patikėtas kinų aktorei Tang Wei, Lietuvos žiūrovams žinomai iš filmo „Ilgos dienos kelionė į naktį“ (2018). Premjeros galima tikėtis Kanų arba Venecijos kino festivaliuose.

 

„Liūdesio trikampis“ („Triangle of Sadness“), rež. Ruben Östlund

„Kvadrato“ režisierius Rubenas Östlundas per pandemiją nufilmavo savo kol kas ambicingiausią filmą „Liūdesio trikampis“, pasakojantį apie du modelius, atsidūrusius karjeros kryžkelėje. Tarptautiniame aktorių kolektyve – Woody Harelsonas, Harris Dickinsonas, Zlatko Buričius ir kt. Filmavimas Graikijoje užtruko 72 pamainas. Kol kas nėra daug žinoma apie filmo siužetą ar jo premjeros datą ir vietą. Bet po „Auksinės palmės šakelės“ apdovanojimo Kanuose tikėtina, kad filmas pirmiausia bus parodytas ten.

 

„Raudonos burės“ („L’envol“), rež. Pietro Marcello

„Martino Ideno“ režisierius Pietro Marcello pirmą kartą kuria filmą prancūzų kalba. Jo filmavimo darbai vyko praėjusią vasarą. Pagal Aleksandro Grino romaną „Raudonos burės“ sukurto filmo istorija pasakos apie Šiaurės Prancūzijoje tarpukariu gyvenančią moterį ir jos gyvenimą iki Antrojo pasaulinio karo. Filme vaidina Noémie Lvovsky, Louis Garrel, Raphaël Thiérry ir kt.

 

„Bones and All“, rež. Luca Guadagnino

Galbūt ir neišvysime „Vadink mane savo vardu“ tęsinio, tačiau Luca Guadagnino su Timothée Chalamet sukūrė naują filmą „Bones and All“. Šįkart pasakojama dviejų kanibalų meilės istorija. Taylor Russell vaidinama jauna mergina išsiruošia ieškoti seniai matyto tėvo, kai kelyje sutinka jaunuolį (Chalamet), kuris, kaip ir ji, valgo žmogieną. Tai pirmas režisieriaus darbas, nufilmuotas JAV, atsigręžiantis į Reagano laikų jaunimą.

 

„Broker“, rež. Hirokazu Kore-eda

Po pirmojo savo filmo užsienio kalba „Visa tiesa apie Divą“ (2019) japonų režisierius Hirokazu Kore-eda naują kūrinį „Broker“ nufilmavo Pietų Korėjoje. Alternatyvioje visatoje egzistuoja viešai prieinamos dėžės, kuriose tėvai gali palikti savo naujagimius, jeigu nenori jų auginti. Surogatinės šeimos temą tęsiančiame režisieriaus filme vaidina Pietų Korėjos kino žvaigždės: Bae Doona („Šeimininkas“, „Karalystė“), Song Kang-ho („Parazitas“) ir Gang Dong-won („Traukinys į Busaną 2: pusiasalis“).

 

„Vikingas“ („The Northman“), rež. Robert Eggers

Filmų „Ragana“ ir „Švyturys“ režisierius Robertas Eggersas šiais metais į kino teatrus turi išleisti darbą apie vikingų princą, trokštantį atkeršyti už tėvo mirtį. Padėti atsikovoti karalystę jam pažada jauna moteris, tikinanti, kad gali palaužti vyrų protus. Islandijoje nufilmuotoje tamsioje istorijoje pagrindinius vaidmenis atlieka Alexanderis Skarsgårdas, Nicole Kidman, Anya Taylor-Joy, Willemas Dafoe, Ethanas Hawke’as ir Björk.

 

„Viskas visur vienu metu“ („Everything Everywhere All at Once“), rež. Dan Kwan, Daniel Scheinert

Malaizijos aktorė Michelle Yeoh išgarsėjo XX a. paskutinį dešimtmetį Honkongo veiksmo filmuose ir nuo tada vaidina įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Šį kartą ji pasirodys aktorių dueto Dano Kwano ir Danielio Scheinerto mokslinės fantastikos kūrinyje „Viskas visur vienu metu“. Kinijos imigrantė Jungtinėse Amerikos Valstijose Evelina Vang sutinka iš kitos visatos atvykusią savo versiją. Staiga ji pradeda keliauti per kitas visatas, matydama, kokį gyvenimą galėjo gyventi. O dar jai reikia išgelbėti pasaulį...

 

„Trys tūkstančiai metų ilgesio“ („3000 Years of Longing“), rež. George Miller

Australų režisierius George’as Milleris po septynerių metų pertraukos pagaliau turėtų išleisti naują filmą „Trys tūkstančiai metų ilgesio“. Šis darbas apibūdinamas kaip romantinė fantastika ir pasakoja apie gyvenimu patenkintą akademikę, kuri netyčia išleidžia džiną, tačiau nesugeba sugalvoti jai pasiūlomų trijų norų. Įstrigę viename iš Stambulo viešbučių, moteris ir džinas leidžiasi į gilius pokalbius. Pagrindinius vaidmenis atlieka Tilda Swinton ir Idris Elba.

 

„Nesijaudink, brangusis“ („Don’t Worry Darling“), rež. Olivia Wilde

Aktorė Olivia Wilde daugelį nustebino savo režisūriniu debiutu „Išsilavinimas“ („Booksmart“, 2019). Po vadinamosios brendimo istorijos aktorė nusprendė sukurti psichologinį trilerį, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka šiuo metu viena režisierių geidžiamiausių aktorių Florence Pugh ir dainininkas Harry Stylesas, vaidinęs Christopherio Nolano filme „Diunkerkas“. Kol kas siužetas laikomas paslaptyje, tačiau žinoma, kad veiksmas vyksta 6-ajame dešimtmetyje JAV, kur aktorių įkūnijami jaunavedžiai prisijungia prie komunos kažkur Kalifornijos dykumoje.

 

„Betmenas“ („Batman“), rež. Matt Reeves

Kad ir kiek Betmenų jau matėme, vis dar laukiame naujų dalių. Aktorius Robertas Pattinsonas tikriausiai nebuvo nė vieno favoritas šiam vaidmeniui, mat pastaruosius metus dažniau vaidino nepriklausomų kino režisierių filmuose. Dėl Betmeno jam teko paaukoti vaidmenį Joannos Hogg antroje „Suvenyro“ (2021) dalyje. Pavasarį pasirodysiančiame filme Pattinsono įkūnijamas Betmenas, kaip visada kovodamas su nusikaltimais, atskleis miesto korupciją, kurios gijos veda iki jo šeimos, ir susidurs su serijiniu žudiku Mįsliumi (Paul Dano).

 

„Įsikūnijimas 2“ („Avatar 2“), rež. James Cameron

Antra „Įsikūnijimo“ dalis turėjo pasirodyti taip seniai, kad didžioji dalis jos gerbėjų tikriausiai ją jau spėjo pamiršti. Dar 2010 m., po milijardus uždirbusios pirmosios dalies, režisierius Jamesas Cameronas paskelbė apie dvi naujas dalis. Tačiau techniškai sunkiai įgyvendinamas filmas buvo vis atidedamas dėl nepakankamos technologijų kokybės. Pagaliau šių metų pabaigoje mus jau turėtų pasiekti filmo tęsinys, kuriame Džeikas Salis (Sam Worthington) gyvena su naująja savo šeima Pandoros planetoje, tačiau jo namams vėl iškyla panašus pavojus.

 

Parengė Ieva Šukytė

„Viskas visur vienu metu“
„Viskas visur vienu metu“
„Blogiausias žmogus pasaulyje“
„Blogiausias žmogus pasaulyje“
„Memoria“
„Memoria“
„Bones and All“
„Bones and All“
„Broker“
„Broker“
„Eržilas“
„Eržilas“
„Vikingas“
„Vikingas“
„Saldymedžio pica“
„Saldymedžio pica“
„Betmenas“
„Betmenas“