7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Moters dienos proga – išskirtinė lietuvių kūrėjų trumpųjų filmų programa „Tik tarp mūsų“

„Lithuanian Shorts“ inf.
Nr. 10 (1375), 2021-03-12
Kinas Anonsai
Kadras iš filmo „Laukais“
Kadras iš filmo „Laukais“

Pirmadienį, kovo 8-ąją, namų kino platformose startuoja išskirtinė lietuvių moterų kino kūrėjų trumpametražių filmų programa „Tik tarp mūsų. Joje raginama įsiklausyti į save, pažinti mus supančią aplinką bei kasdienybėje ar netolimoje ateityje užkoduotus santykius. Programą pristato Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis.

 

„Tik tarp mūsų“ – talentingų naujosios kartos lietuvių kūrėjų darbų programa, kurią sudaro keturi trumpieji filmai: „AMMU (rež. Karolina Nadzeikaitė), „Atskiri balsai (rež. Elvina Nevardauskaitė, David Heinemann), „Laukais (rež. Kamilė Milašiūtė) ir „Senis (rež. Elena Rožukaitė). Filmuose pristatomos istorijos labai kontrastingos – prabylančios apie vienatvę, tėvų ir vaikų santykius, vidinius balsus ir tolimą meilę. Visi filmai buvo rodyti sausį vykusio 14-ojo Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio nacionalinėse konkursinėse programose.

 

Vaidybinis trumpametražis filmas „AMMU“ nukelia į netolimą ateitį. Čia pagrindinė veikėja Aleks, išgyvenusi dar vieną skaudų išsiskyrimą, užsirašo į įstaigą, kurioje žmonės mokomi gyventi vienatvėje. „Labai paprasta ir nuvalkiota mintis – mes gimstam ir mirštam vieni. Ši tema man gimė dėl artėjančio karantino, taip pat ir iš asmeninės patirties. Esu apsupta žmonių, tačiau, kai lieku viena, atsiranda daug keistų ir sudėtingų jausmų. Sunku įsiklausyti į save. Būtų visai įdomu, kad atsirastų įstaigos, kurios mokytų gyventi ir išpildyti save vienatvėje. Nesakau, jog tai yra geras ar siektinas dalykas, bet tai yra galimybė, – pasakoja režisierė Karolina Nadzeikaitė.

 

Režisierių dueto Elvinos Nevardauskaitės ir Davido Heinemanno dokumentinis filmas „Atskiri balsai vaizduoja žmonių, girdinčių balsus, išgyvenimus. Šiame filme trys lietuviai dalijasi prisiminimais apie tai, kaip jie pirmą kartą išgirdo balsus savo galvoje, kokią įtaką tai turėjų jų asmeniniam ir socialiniam gyvenimui. Pasakodami filmo herojai vėl išgyvena viską iš naujo. „Kaip pasakė vienas mūsų filmo veikėjų,  iš išorės tai atrodo kaip psichinė liga, o iš vidaus – kaip dvasinė kelionė. Mus patraukė noras suvokti, kas slypi jų viduje. Nenorėjome stigmatizuoti, bet su empatija pažvelgti į šią temą“, – teigia Elvina Nevardauskaitė.
 

Kamilės Milašiūtės filmas „Laukais jautriai ir nuoširdžiai tiria mamos ir suaugusių dukterų tarpusavio ryšius. Vos atvykus į sodybą praleisti savaitgalio, tarp moterų įsiplieskia nesibaigiantis konfliktas dėl tingaus, prieš motiną smurtaujančio jos gyvenimo draugo. Tai priverčia filmo herojes  iš arčiau pažvelgti į save ir nuoširdžiai apsvarstyti tarpusavio santykius, kurie trukdo joms atsiriboti viena nuo kitos ir gyventi savarankiškai. „Man įdomus silpnumo ir stiprybės konfliktas moteryje, kai jos stiprybė atsiskleidžia kūryboje, bet jos savivertė būna itin silpna ir pažeidžiama. - pasakoja Kamilė Milašiūtė.

 

Apie įstrigusias svajones gyventi su mylimuoju Ispanijoje pasakoja Elenos Rožukaitės filmas „Senis.  Jo veikėja Vaiva svajoja išvažiuoti gyventi į pietus pas mylimąjį, bet prieš tai turi užsidirbti pinigų gyvenimo pradžiai svetimoje šalyje. Ji pradeda dirbti neįgalaus vyro slauge atokiame Lietuvos vienkiemyje, kur laikas bėga labai lėtai ir  svajonė tampa vis labiau nepasiekiama.

 

Programą „Tik tarp mūsų“ nuo kovo 8 d. galima išvysti „ŽMONĖS Cinema, „KINO DELI“ ir „Skalvijos“ namų kino platformose.


Kovo 10 d., trečiadienį, 15 val. Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio „Facebook“ paskyroje vyks tiesioginė pokalbio su filmų režisierėmis transliacija.

Kadras iš filmo „Laukais“
Kadras iš filmo „Laukais“
Kadras iš filmo „Senis“
Kadras iš filmo „Senis“