7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

„Kino sala“ dovanoja 6 nemokamus kino seansus namuose

„Kino salos“ inf.
Nr. 6 (1371), 2021-02-12
Kinas Anonsai
„Akustinis vandenynas“
„Akustinis vandenynas“

Vasario 11–16 dienomis kino peržiūrų serija „Kino sala“ pristatys šešių filmų programą dokumentinio garso tema „Įsiklausykime“. Filmus bus galima pasižiūrėti nemokamai. Renginio internetinėje svetainėje taip pat bus pristatomi pokalbiai su filmų kūrėjais bei „Meno avilio“ rengtos „Kino stovyklos“ renginių archyvas.

 

 „Kino stovykla“ – tarptautinis, vasarą vykstantis judančių vaizdų meno renginys, kurio metu kino kūrėjai ir tyrėjai dalyvauja filmų peržiūrose, diskusijose bei kūrybinėse dirbtuvėse. Nepriklausomai kino srityje veikiančios organizacijos „Meno avilys“ dešimtmetį organizuotas renginys „Kino stovykla“ šakojasi į „Kino salą“, šiais metais pristatomą internete. Internetinėje svetainėje www.cinemaisland.lt lauks filmai, garso kūriniai ir pokalbiai su kino kūrėjais. „Įsiklausykime“ programos sudarytojai – kuratoriai, kino ir medijų tyrėjai Lukas Brašiškis ir Austė Zdančiūtė.

 

„Kino sala“ – tai iškyla interneto vandenyne. Šia menininkių Gailės Pranckūnaitės ir Ievos Kabašinskaitės sukurta plūduriuojančia sala norėjome atiduoti duoklę mums brangiam projektui – „Kino stovyklai“. Tęsiant „Kino stovyklos” tradiciją, šiemet internetinėje erdvėje vykstanti „Kino sala“ toliau ieškos naujų formų ir vietų judančių vaizdų meno ir kitų aktualių temų diskusijai vystyti. Šis tarptautinis neformalus susibūrimas ateityje planuojamas tęsti ir gyvai. Internetinėje „Kino salos“ svetainėje www.cinemaisland.lt rasite tekstų, tinklalaidžių, nuotraukų bei video archyvų iš praėjusių renginių,“ – pasakoja viena iš renginio sumanytojų Austė Zdančiūtė.

 

Šiais metais „Kino saloje“ daugiausiai dėmesio skiriama dokumentinio garso svarbai judančių vaizdų mene. Nuo etnografinio garso ir tylos vaizdavimo, įstabių kelionių per skirtingas aplinkas ir garsovaizdžius iki negirdimų ir dar negirdėtų garsų įgarsinimo, programoje „Įsiklausykime“ akcentuojama dokumentinio garso įrašymo specifika ir estetinė bei politinė svarba. Šešis programoje pristatomus filmus ir garso kūrinius lydės audio interviu su programoje dalyvaujančiais kūrėjais, garsą aptariant kaip priemonę užfiksuoti, išreikšti ir kritiškai įgarsinti šiuolaikinį pasaulį. Pokalbius moderuos kuratorė ir prodiuserė Mathilde Walker-Billaud.

 

„Norime pristatyti unikaliai su garsu dirbančius, jį įrašinėjančius ir kuriančius menininkus bei atkreipti dėmesį į jų kūriniuose keliamus aktualius ekologinius, socialinius ir politinius klausimus. Mūsų tikslas – sukurti platformą netiesioginiam šių menininkų dialogui, pristatomą audio interviu formatu ir aktualizuojančią įsiklausymo į kitą svarbą. Programa „Įsiklausykime“ siekiame išryškinti kūrybinį dokumentinio garso potencialą, o galbūt net sugrąžinti auditoriją prie pasaulio, kurį dažnai ignoruojame, garsų“, – renginio idėją pristato Lukas Brašiškis.

 

„Kino salos“ internetinėje programoje šiais metais nemokamai bus pristatyti šeši dokumentiniam garsui skirti kūriniai:

„Spiečiaus sezonas“ (rež. Sarah Christman, „Swarm Season“, 2019)

„Ekspedicijos turinys“ (rež.Ernst Karel, Veronika Kusumaryati „Expedition Content“, 2020)

„Akustinis vandenynas“ (rež. Ursula Biemann, „Acoustic Ocean“, 2018)

„Kolektyvinis triukšmas“ (rež. Black Obsidian Sound System (B.O.S.S.), „Collective Hum“, 2019)

„Audros sūkuryje“ (rež.Anja Kanngieser, „ In the Eye of the Storm“, 2018)

„Užmūryta neužmūryta“ (rež.Lawrence Abu Hamdan, „Walled Unwalled“, 2018),

 

Vasario 11–16 dienomis filmų programą „Įsiklausykime“ bus galima stebėti nemokamai portale www.cinemaisland.lt. Nuo vasario 11 d., ketvirtadienio, kasdien 18 val. bus rodomas vienas iš šešių filmų. Visi programoje pristatomi kūriniai internetinėje svetainėje bus pasiekiami dar 8 dienas po renginio pabaigos t.y. iki vasario 24 d.

„Akustinis vandenynas“
„Akustinis vandenynas“
„Spiečiaus sezonas“
„Spiečiaus sezonas“