7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Benjamino ir Stefano Ramírezų Pérezų filmų programa

Nr. 10 (1331), 2020-03-13
Kinas Anonsai
Kadras iš filmo „Samplūdis“
Kadras iš filmo „Samplūdis“

Kovo 12 d. 18.50 val. „Skalvijos“ kino centre bus pristatyta „Rupert“ rezidentų Benjamino ir Stefano Ramírezų Pérezų filmų programa. Prieš seansą ją pristatys patys kūrėjai.

 

Pagrindinės šių kūrėjų nagrinėjamos temos – istorinės, politinės ir technologijų įtakos medijoje, autentiškumas, tapatybė, individualus ir kolektyvinis santykis su istorija bei geografija.

 

Benjaminas Ramírezas Pérezas baigė Kelno medijų meno akademiją, buvo Amsterdamo „de Ateliers“ dalyvis 2016–2018 m. Jis kuria eksperimentinius filmus, dalyvauja grupinėse ir personalinėse parodose. Jo filmai rodyti tarptautiniuose Roterdamo, Lokarno, Toronto, Oberhauzeno „Kurzfilmtage“ ir kituose kino festivaliuose. Jis yra surengęs personalines ir grupines parodas „Artothek“ Kelne, Bonos dailės muziejuje, Belgrado šiuolaikinio meno muziejuje ir Amsterdamo „de Ateliers“.

 

Stefanas Ramírezas Pérezas studijavo Vankuverio VFS ir Kelno medijų meno akademijoje, kuria performansus ir eksperimentinius filmus. Jo naujausi filmai rodyti Belgrado šiuolaikinio meno muziejuje, Eseno „Folkwang“ muziejuje, Julijos Stoschek kolekcijoje Diuseldorfe, 16-ojoje Bonos videonalėje, Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalyje, tarptautiniame Roterdamo ir Kaselio dokumentinių filmų festivaliuose, Niono „Visions du Réel“ bei kitur.

 

Programa:

„Liepsnojančios smegenys skiria mus“ („A Fire in My Brain that Separates Us“ , eksperimentinis, 2015, anglų, vokiečių k., angl. subt., 17 min.), rež. Benjamin Ramírez Pérez.
Tuščiame kambaryje pamažu pradeda judėti objektai – juos judinanti jėga lieka už kadro ir traukia daiktus už virvelių, laidų, kilimo krašto. Veiksmą lydi filmo titrai – ištraukos iš filmų manipuliacijos, sedukcijos ir išdavystės tema.

„Kaip bet kas kitas“ („As Much As Anyone“,  eksperimentinis, 2017, anglų k., 17 min.), rež. Stephan Ramírez Pérez.
Keturios kylančios ar buvusios aktorės iš Los Andželo suvaidintos scenos iš filmų apie aktores.

„Samplūdis“ („Confluence“, dokumentinis, 2018, anglų k., 21 min.), rež. Benjamin ir Stefan Ramírez Pérez.
Dar vaikystėje tapusios popžvaigžde serbų atlikėjos Doris Bizetić portretas, kuriame persipina dainininkės biografija ir Belgrado architektūros istorijos.

„Neviltis“ („Despair“, eksperimentinis, 2018, anglų, vokiečių k., angl. subt., 22 min.), rež. Benjamin Ramírez Pérez
Remiantis Rainerio Wernerio Fassbinderio to paties pavadinimo filmu ir 1977 m. „Vokietijos rudens“ įvykiais, filme nagrinėjamas dvilypiškumas kine, tapatybės ir susvetimėjimo temos.

 

Filmai bus rodomi anglų kalba. Įėjimas su nemokamais bilietais, kurie bus dalinami seanso dieną „Skalvijos“ kasoje.

Žymos:
Kadras iš filmo „Samplūdis“
Kadras iš filmo „Samplūdis“