7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Pasaulinėse trumpametražių filmų panoramose – ir lietuviškas filmas

 

Uljanos Kim studijos
Nr. 24 (1038), 2013-06-14
Kinas Anonsai
„Liza, namo!“
„Liza, namo!“

Tęsiasi vieno geriausių praėjusių metų lietuviško trumpametražio dokumentinio filmo „Liza, namo!“ kelionės po garsiausius pasaulio kino festivalius ir renginius. Šiomis dienomis filmas bus pristatytas Norvegijos ir Prancūzijos žiūrovams.

 
Režisierės Oksanos Burajos filmas „Liza, namo!“ dalyvauja 36-ajame Norvegijos trumpametražių filmų festivalyje, kuris yra seniausias ir svarbiausias trumpametražio kino renginys šalyje. „Liza, namo!“ šio festivalio konkursinėje tarptautinėje filmų programoje varžysis dėl „Auksinio krėslo“ apdovanojimo. Festivalis vyksta Grimstade birželio 11–16 dienomis. Šalia trijų konkursinių programų (dvi iš jų skirtos Norvegijos dokumentiniams ir trumpametražiams filmams) bus rodomos retrospektyvos, eksperimentiniai ir muzikiniai videokūriniai, vyks seminarai ir kūrybinės dirbtuvės.
 
Birželio 16–18 d. filmas „Liza, namo!“ dalyvaus Prancūzijos Kino meno ir technikos akademijos (dar vadinamos „Cezario“ apdovanojimų akademija) ir UNESCO trečią kartą rengiamoje unikalioje „Panoramos“ programoje, kurioje rodomi geriausiais pripažinti, prestižiniais prizais apdovanoti trumpametražiai filmai. Renginys vyks Paryžiuje. Į „Panoramą“ atrinkti dokumentiniai, vaidybiniai, animaciniai filmai, pristatantys per 20 pasaulio šalių. Ši programa, anot organizatorių, siūlys paryžiečiams įsimintiną kelionę po kino planetą, supažindins su skirtingomis kultūromis ir ateities kinematografininkais.
 
Šį pavasarį O. Burajos filmas „Liza, namo!“ buvo apdovanotas Geriausio Europos trumpametražio filmo prizu Tarptautiniame moterų filmų festivalyje Prancūzijoje. Lietuvoje filmas pelnė du apdovanojimus – geriausiu lietuvišku trumpametražiu dokumentiniu filmu jis buvo pripažintas pernykščio Europos šalių kino forumo „Scanorama“ programoje „Naujasis Baltijos kinas“ ir „Sidabrinės gervės 2013“ apdovanojimuose.
 
Pasaulinė „Liza, namo!“ premjera pernai rudenį įvyko garsiojo Tarptautinio Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalio konkursinėje programoje, filmas buvo pakviestas į konkursines programas festivaliuose Klermone-Ferane (Prancūzija), „Hot Docs“ (Kanada) ir kt.
 
Septintasis dokumentinis vienos originaliausių Lietuvos režisierių O. Burajos filmas „Liza, namo!“ kalba apie atotrūkį tarp vaiko ir suaugusiųjų pasaulių. Filmo herojė Liza dažnai pabėga iš namų, konfliktuoja su mama. „Kodėl nuolat bėgi? Ko tau trūksta?“, – nesupranta Lizos noro pasislėpti vaikiškų svajonių pasaulyje artimieji. Mergaitę supa grubi realybė, žlugdanti šviesiausius jausmus, norus, ketinimus. Juosta sukurta bendradarbiaujant Lietuvos ir Estijos kinematografininkams (prodiuseriai Uljana Kim ir Arko Okk).

 

„Liza, namo!“
„Liza, namo!“