7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Muzikinė kino kelionė po pasaulį „Viramundo“

Po atviru dangumi ir kino teatruose  

„Viramundo“
„Viramundo“

 

Kelionės po egzotiškus mūsų žemės kraštus, muzikavimas ir taika. Tokia vasariška banga kino ekranus jau greitai užlies muzikinis filmas „Viramundo“ apie legendinį brazilų muzikantą Gilberto Gilą. Filmo premjera birželio 20 d. atidarys „Kino po žvaigždėmis“ programą Vilniuje. Nuo birželio 21 d. jis bus rodomas Kaune ir Panevėžyje.
 
Brazilijos džiunglės. Aborigenų kaimai Australijoje. Pietų Afrikos Respublikos daugiakultūrinių miestų kvartalai. Į tokius kraštus nukels muzikinė kino kelionė „Viramundo“ (rež. Pierre-Yves Borgeaud). Ji prasidės Brazilijoje, Bahios regione. Ten prieš 71-erius metus gimė pasaulinė muzikos legenda Gilberto Gilas, kurio klajones ir muzikavimą su Australijos aborigenų, Pietų Afrikos regiono ir pačios Brazilijos senųjų kultūrų žmonėmis galės sekti kino žiūrovai.
 
Filmo pavadinimą įkvėpė garsi Gilberto Gilo daina „Viramundo“ (liet. „keičiantis pasaulį“) apie brazilų Tadą Blindą – legendinį personažą Viramundo, gimusį Brazilijos vargingiausiame šiaurės rytų regione. Kaip ir jis, Gilas stengiasi keisti pasaulį – išsaugoti nykstančias kultūras, jų muziką ir tradicijas, siekti jų išsilaisvinimo. Tik, kitaip nei legendinis Viramundo, rankose jis laiko ne mačetę, o gitarą. Ir muzikuoja drauge su kiekvienu, kurį sutinka savo kelyje. 
 
Australijoje Gilberto Gilą pasitinka buvęs „Midnight Oil“ vokalistas Peteris Garrettas, dabartinis Australijos švietimo ir jaunimo reikalų ministras, garsiojo hito „Beds are burning“ apie neteisingą elgesį su Australijos aborigenų gentimis autorius. Gilas lankosi plačiose ir sausose šiaurinės Australijos žemėse, sutinka jolngu genties žmones, groja su tenykščiais savo šaknų ieškančiais muzikantais.
 
Atvykęs į Johanesburgą (PAR), Gilas kartu su garsiu šios šalies politiniu aktyvistu ir dainininku Vusi Mahlasela surengia neįtikėtinai emociškai stiprų pasirodymą. „Tu esi, nes esu aš. Aš esu, nes esi tu“, – zulų filosofiją Gilui ir filmo žiūrovams aiškina Mahlasela. Apkeliavęs pasaulį, Gilas grįžta į Braziliją, Amazonės širdį, kur aplanko vietinius indėnus, kovojančius už savo tradicijų išsaugojimą, ir surengia paskutinį koncertą.
 
„Viramundo“ premjera Lietuvoje vidurvasario išvakarėse vyks po atviru dangumi. Birželio 20 d. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centro kiemelyje, filmas atidarys programą „Kinas po žvaigždėmis“. Panevėžyje birželio 21 d. „Viramundo“ bus pristatytas „Kino po atviru dangumi“ programoje, vėliau bus rodomas kino centre „Garsas“.
 
Nuo birželio 21 d. filmas pradedamas rodyti Kauno „Romuvos“ ir Vilniaus Šiuolaikinio meno centro kino salėje. Pirmą kartą Lietuvoje kartu su premjera kino teatruose filmas bus pristatytas ir užsakomųjų vaizdo paslaugų svetainėse. „Interaktyviosios GALA“ naudotojai galės filmą pamatyti videonuomoje.

 

„Viramundo“
„Viramundo“