7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Algimanto Puipos paskaitų ciklas

 

Pagal „Skalvijos“ inf.
Nr. 8 (1022), 2013-02-22
Kinas Anonsai
Algimantas Puipa
Algimantas Puipa

Kino paskaitų ciklus su iškiliausiais šalies kino režisieriais ir kino srities praktikais rengiantis „Skalvijos“ kino centras siūlo dar vieną intriguojančią pažintį. Nuo vasario 26 d. dešimt antradienio vakarų savąja kino kūrimo ir žiūrėjimo patirtimi dalinsis režisierius Algimantas Puipa.

Šalies kino istorijoje gilų įspaudą („Moteris ir keturi jos vyrai“, 1983, „Amžinoji šviesa“, 1987, „Vilko dantų karoliai“, 1997, bei kt.) palikęs kūrėjas, pernai „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose gausiai įvertintas už „Miegančių drugelių tvirtovę“, į kursus kviečia ne visus.
 
„Kviečiu tuos, kurie į kino teatrą eina ne tik pailsėti, bet ir pamąstyti. Kaip yra pasakęs Šarūnas Bartas, eiti į kiną ilsėtis nėra prasmės“, – kalba beveik dvi dešimtis filmų sukūręs menininkas.
 
Antradienio vakarais kursų dalyvius A. Puipa žada įsileisti į savąją fokusininko virtuvę. Režisierius supažindins su laiko patikrinta aktorių atrankos technika, prisimins sėkmingus ir nesėkmingus bandymus su jais, svarstys aktorių įtaką tolimesnei filmo kūrimo sėkmei.
Gausiai ekranizavęs lietuvių rašytojų kūrybą, režisierius gilinsis į ekranizacijų problemas. Kuo jų kūrimas skiriasi nuo įprastų filmų ir ar klausimas „kas geriau – filmas ar knyga“ turi prasmę?
 
Neliks pamiršti A. Puipos vertinami bei branginami kino kūrėjai – autoriniu braižu garsėjantys Roy’us Andersonas, Jimas Jarmuschas, François Ozonas. Akylai jaunosios lietuvių kartos kūrybinius ieškojimus stebintis menininkas pristatys naujus Linos Lužytės, Oksanos Burajos, Kristinos Buožytės filmus.

Susidomėję paskaitų ciklu su A. Puipa kviečiami registruotis iki vasario 23 d. elektroniniu paštu [email protected]. Plačiau www.skalvija.lt/index.php/edukacija/kino_kursai/89

 

Algimantas Puipa
Algimantas Puipa