7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Lietuvos kino centras skatins kino gamybos, sklaidos ir edukacijos projektus

 

Pagal Lietuvos kino centro inf.
Nr. 5 (1019), 2013-02-01
Kinas Anonsai
Rolandas Kvietkauskas
Rolandas Kvietkauskas

Šiandien Lietuvos kino centro (LKC) surengtoje spaudos konferencijoje pristatyti svarbiausi metų planai. 2013-aisiais dėmesio sulauks ne tik filmų gamybos, bet ir sklaidos, viešinimo bei edukacijos projektai.
 

„Kino sričiai šiemet valstybės skirtos lėšos siekia 9,5 milijono litų. Tikimės, kad išaugęs kino finansavimas paskatins industrijos pagyvėjimą bei leis sėkmingai įgyvendinti daugiau ir įvairesnių projektų“, – sako LKC direktorius Rolandas Kvietkauskas.
 
Metiniam kino gamybos ir sklaidos projektų konkursui šiuo metu pateiktos 89 paraiškos. Kino centras taip pat perėmė 136 paraiškų, kurios buvo pateiktos Kultūros rėmimo fondui, vertinimą ir finansavimą.
 
„Paraiškas, kurias perėmėme iš Kultūros rėmimo fondo, vertina jau penki ekspertai. Jas įvertinti planuojama iki vasario mėnesio pabaigos. Mūsų skelbto metinio konkurso paraiškas vertins septyni šiuo metu formuojamos Kino tarybos nariai. Rezultatai turėtų paaiškėti kovo mėnesį“, – teigia R. Kvietkauskas.
 
Be kino gamybos ir sklaidos projektų finansavimo, LKC šiemet rūpinsis ir naujomis veiklos sritimis. Šiuo metu rengiamos šalies kino edukacijos gairės, ketinama bendradarbiauti su organizacijomis, kurios jau vykdo šią veiklą, kaupti videoteką ir rengti metodinę medžiagą. Taip pat dėmesys bus skiriamas ir  lietuvių kino paveldui.
 
„Kino edukacijai ir paveldo išsaugojimui ilgai nebuvo skirta deramo dėmesio, tačiau LKC jau pradėjo darbus šiose srityse. Taip pat ketiname atsakingai pažvelgti ir į kino statistikos klausimą. Nors iki šiol ji nebuvo renkama sistemingai, LKC pradės kaupti tokią informaciją“, – teigia R. Kvietkauskas.
 
Siekdamas pritraukti papildomų lėšų, Lietuvos kino centras planuoja aktyviai pristatydamas ir populiarindamas Lietuvos kiną Lietuvoje ir užsienyje. LKC pateikė paraiškas VšĮ „Versli Lietuva“ dėl dalyvavimo tarptautinėse mugėse rėmimo, tad planuojama, kad  2013 m. lietuvių kinas turės galimybę prisistatyti Kanų (Prancūzija), Šefildo (D. Britanija) ir Ansi (Prancūzija) festivaliuose rengiamose kino mugėse.
 
Kitą mėnesį Lietuvos kino centras, bendradarbiaudamas su VšĮ „Versli Lietuva“ ir kino srities atstovais, dalyvaus Tarptautinio Berlyno kino festivalio Europos kino mugėje („European Film Market“). Joje veiks lietuviškų filmų stendas, bus parodyti šeši lietuviški filmai.

 

Rolandas Kvietkauskas
Rolandas Kvietkauskas