7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Naujas lietuviškos animacijos DVD

 

Pagal GPĮ inf.
Nr. 41 (1009), 2012-11-16
Kinas Anonsai
„Taip Laima lėmė“
„Taip Laima lėmė“

 

„Garsų pasaulio įrašai“ išleido dar vieną animacinių filmų DVD „Lietuvių animacija – sakmės apie laumes“. Diske du filmai, paremti lietuvių tautosaka: „Taip Laima lėmė“, „Marti iš jaujos“, bei mokomasis filmas „Animacijos magija“.
 
Filmuose skamba Kipro Mašanausko sukurta muzika. Filmas „Taip Laima lėmė“ apdovanotas dviem „Sidabrinės gervės“ statulėlėmis – už geriausią garso takelį ir geriausią 2011 m. animacinį filmą.
Filme „Taip Laima lėmė“ pasakojama apie žmogaus gyvenimą ir jo lemtį dar prieš gimstant. Pasak režisierės, vaikams atskleidžiamas gyvenimo ratas, jo paprastumas ir tikros meilės reikšmė.
 
Filmas „Marti iš jaujos“ sukurtas lietuvių grafiko Viktoro Petravičiaus 100-ųjų gimimo metinių sukakčiai pagerbti. Jame naudoti menininko medžio raižiniai. „Marčioje iš jaujos“ pasakojama apie laumių pagrobtą mergaitę, kuri dvidešimt metų buvo uždaryta jaujoje ir vaidenosi kaimo žmonėms. Mergaitę išgelbėjo ją pamilęs ir vedęs jaunuolis. Animaciniame filme persipina sakmė apie laumių vagiamus vaikus bei dažnai lietuvių tautosakoje naudotas visagalės meilės motyvas.
 
Trečiame filme „Animacijos magija“ autorė pasakoja, kaip gimė šis DVD. Režisierės manymu, kūrimo procesas sudomins žiūrovus, kuriems įdomus ne tik rezultatas. Leikaitė filme pasakoja apie kiekvieno personažo atsiradimą. Vaizdingai, bet paprastai parodoma, kaip autoriai „pajudino“ medžio raižinius ir kiek paveikslėlių reikia nupiešti, kad būtų sukurta viena filmo sekundė.
 
DVD trukmė – 60 min. Kalbos:lietuvių, anglų, rusų, lenkų, prancūzų.

 

„Taip Laima lėmė“
„Taip Laima lėmė“