7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Naujos parodos galerijoje „Meno parkas“

„Meno parko“ inf.
Nr. 23 (1515), 2024-06-07
Dailė Anonsai
Chelsea Coon. Videoperformansas „Big break“. 2022 m. Nuotrauka – menininkės nuosavybė.
Chelsea Coon. Videoperformansas „Big break“. 2022 m. Nuotrauka – menininkės nuosavybė.

Birželio 13 dieną, ketvirtadienį, 18 val. kviečiame į menininkės Chelsea Coon personalinės parodos „Heavy Metal“ atidarymą galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas).

Kūnas visada reaguoja į veiksnius, kurių jis negali kontroliuoti. Los Andžele gyvenanti amerikiečių menininkė Chelsea Coon galerijoje „Meno parkas“ pristato naujausius savo darbus, kuriuose nagrinėjamas kintantis kūno ir erdvės santykis, pasitelkiant ištvermės, troškimo ir pertekliaus gestus. Kurdama performansus, videodarbus, fotografiją ir skulptūrą Coon klausia, kaip ištvermė kiekviename kūrinyje patiriama skirtingai tiek fiziniame, tiek emociniame lygmenyje, o jos darbai kuriami per kartojimą ir kontempliaciją. Coon kelia klausimą, kaip medžiagų ar struktūrų defektai gali būti suprasti kaip naudingos kūno metaforos.

Paroda „Heavy Metal“ kalba apie rėmų svorį kūnui ir tiesiogiai, ir metaforiškai. Kūnas visada susijęs su veiksniais, kurių jis negali kontroliuoti, o „Heavy Metal“ tyrinėja įspraudimo į rėmus poveikį ir kaip tai  gali paveikti tapatybę.

Parodoje pristatomame videokūrinyje „grind“ („Trintis“, 2024 m.) Chelsea Coon kruopščiai rankomis bando išardyti plieninį lovos rėmą – intymumo ir galios simbolį. Fotografijų serijose „forms“ („Formos“, 2024 m.) ir „reinforcements“ („Sutvirtinimai“, 2024 m.) menininkė fiksuoja performansą paremtą technologijomis ir informacijos dekonstrukcija siekiant atkreipti dėmesį į tai kaip rėmai priverčia kūnus judėti ir veikti tam tikrais struktūrriniais būdais. 

Chelsea Coon darbuose gausu performatyvių elementų, kuriuose žvelgiama į dinamiškus lyčių veikimo ir egzistavimo būdus. Šioje parodoje ji naudoja poetiškus ir materialius pastebėjimus kaip darbų medžiagą. Parodą sudaro performanso vaizdo instaliacija, skulptūros ir fotografijos. Dinamiški, daugiadiscipliniai šios parodos kūriniai nagrinėja kūno, laiko ir erdvės santykines jėgas.

Chelsea Coon – 1989 m. gimusi amerikiečių menininkė, šiuo metu gyvena ir kuria Los Andžele. Jos kūryba pristatyta 32-jose šalyse. Daugiau nei dešimtmetį sudėtingi, ribas laužantys Chelsea Coon darbai žavi žiūrovus performansuose, įvairiose parodose, bienalėse ir festivaliuose. Menininkė yra surengusi daugiau nei 40 gyvų solo performansų bei daugybę parodų Šiaurės Amerikoje, Europoje, Azijoje, Pietryčių Azijoje, Afrikoje, Pietų Amerikoje, Australijoje ir Artimuosiuose Rytuose.

Paroda galerijoje „Meno parkas“ veiks iki liepos 14 dienos.

Paroda yra galerijos „Meno parkas“ rojekto  „Meno linija. 2024“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

 

Birželio 13 dieną, ketvirtadienį, 18 val. kviečiame į menininko Joakim Stampe (SE) personalinės parodos „Sveika, Tamsuma, sena bičiule mano, atėjau ir vėl su tavimi pasikalbėti“ atidarymą galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas).

Naujoji Joakimo Stampe's paroda – tarsi asmeniniai archyvai, kurių vizualioji filosofija atspindi mūsų gyvenamus laikus. Stampe pasakoja, kad kai tamsioje dirbtuvėje jis įžiebia šviesą, ten esantys, į sienas atremti dideli juodi guminiai objektai žvelgia į jį kaip didelės juodos skylės. Todėl ir parodos pavadinimas: „Sveika, Tamsuma, sena bičiule mano, atėjau ir vėl su tavimi pasikalbėti“ Stampe tęsia: „Man sunku palikti jų juodumą ir grįžti prie įprastos baltos drobės. Šie juodai pilki paviršiaus tonai turi paslapties, kuri mane užburia, įtraukia į dialogo paiešką su didelėmis tamsiomis guminėmis plokštėmis“.

Oras arba deguonis, kuris pamažu chemiškai juodą gumos toną paverčia sidabriškai pilku, reikalingas ir žaliems augalams, kuriuos Stampe sumaniai patalpina į prisiūtas juodos gumos kišenes. Augalai gali plėstis, būti laistomi ar keičiami jų prižiūrėtojų ar savininkų. Jie išreiškia kompozicinę laisvę, kurioje interpretatorius tampa bendraautoriumi. Stampe formuluoja organišką požiūrį į meną ir gyvenimą, kuriame niekas iš anksto nėra nulemta, bet viskas gali kisti.

Savo meninėje kūryboje Joakimas Stampe aistringai ieško ir naudoja naujas ir neištirtas medžiagas. Jis išgarsėjo sąmoningai plėsdamas savo meninėje kūryboje naudojamų medžiagų spektrą, nesvarbu, ar tai būtų performanso menas, ar meno objektai. Stampe tiria ir atnaujina savo betarpišką medžiagų, objektų ir darbo su jais būdų pasaulį. Dėl to jo kūrinių vizuali raiška visada intuityvi ir išradinga, bet kartu jie visada turi istoriją, kurią reikia papasakoti. Nesvarbu, ar kalbama apie jo asmeninę praeitį, ar apie šiuolaikinę politiką, ar apie abu šiuos dalykus, jis kuria poetiškus vaizdus, konceptualius, bet visada turinčius emocinę dvasią.

Paroda galerijoje „Meno parkas“ veiks iki liepos 14 dienos.

Paroda yra galerijos  „Meno parkas“ rojekto  „Meno linija. 2024“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Chelsea Coon. Videoperformansas „Big break“. 2022 m. Nuotrauka – menininkės nuosavybė.
Chelsea Coon. Videoperformansas „Big break“. 2022 m. Nuotrauka – menininkės nuosavybė.