7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Povilo Ramanausko ir Andriaus Zakarausko „Tinkamos vietos ieškojimas”

 VDU Menų galerijoje „101"

Galerijos „101" inf.
Nr. 15 (1029), 2013-04-12
Dailė Anonsai

  

Balandžio 16 d. 18 val. VDU Menų galerijoje „101” (Laisvės al. 53)  įvyks tapytojų Povilo Ramanausko ir Andriaus Zakarausko parodos „Tinkamos vietos ieškojimas” atidarymas.

 

Povilas Ramanauskas (g. 1987) ir Andrius Zakarauskas (g. 1982) atstovauja jauniausiąją tapytojų kartą ir abu yra atradę labai individualias kūrybines tapatybes. Tačiau šia paroda jie siekia ieškoti bendrų kūrybos sąlyčio taškų ir šiuolaikinėmis tapybos priemonėmis kvestionuoja tapybos suvokimo ribas. Parodos pavadinimas „Tinkamos vietos ieškojimas”, pasak menininkų, “kalba apie tapybos proceso niuansus. Ieškant tinkamos vietos tinkamam potėpiui užtepti, tinkamai spalvai pasirinkti, tinkamam kompoziciniam variantui ir tinkamai išraiškos formai surasti. Paroda kartu kviečia apmąstyti tinkamo kelio pasirinkimą kiekvieno iš mūsų gyvenime”.

 

Ramanauskas minimalistiniuose, dažnai monocrhominiuose drobės paviršiuose, kartais peraugančiuose į tūrinius objektus, jo žodžiais tariant, „ieško tos ribos, kuri balansuoja tarp tapybos ir „netapybos“ sąvokų”. Naujausiuose savo darbuose jis renkasi vizualų horizonto motyvą, interpretuodamas jį kaip erdvės paribį, galinę uždangą.


Zakarauskas, analizuodamas pačią tapybos sampratą, ieško „tobulo“ tapybos darbo sukūrimo būdo, recepto. Savo kūryboje menininkas eksploatuoja figuratyvų ritmą, aranžuodamas savo paties atvaizdą į pusiau abstrakčias kompozicijas. Nuosekliai plėtodamas originalų stilių, Zakarauskas jau spėjo įsitvirtinti šiuolaikinėje lietuvių tapyboje ir pelnė ne vieną jaunojo kūrėjo apdovanojimą.


Parodą kviečiame apžiūrėti VDU Menų galerijoje „101” 04.16 - 05.03 d.

 

Galerija veikia: I–V 11–17 val.

Kontaktai:

Tel. (+370) 685 61929

El. p. galerija101@gmail.com

www. galerija101.lt

www.facebook.com/galerija101