7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Saadia Bahat (Lietuva – Izraelis) skulptūrų paroda „Po 69 metų“

M. Žilinsko dailės galerijoje Kaune

7MD informacija
Nr. 40 (1008), 2012-11-09
Dailė Anonsai

Lapkričio 8 d., ketvirtadienį, 16 val. įvyks Saadia Bahat (Lietuva – Izraelis) skulptūrų parodos „Po 69 metų“ atidarymas. Renginyje dalyvaus parodos autorius.

Saadia Bahat (Bokšickis) gimė 1928 m. Alytuje, kur jo tėvo šeima gyveno jau nuo XIX a. pradžios. Antrojo pasaulinio karo metais, prieš 69 metus, 1943-iųjų rugsėjį, jis buvo išvežtas iš Vilniaus geto. „Aš, drauge su daugeliu kitų, buvau įgrūstas į gyvulinį vagoną išvežtas į Estiją. Ten man teko pabuvoti penkiuose lageriuose, kenčiant vergišką darbą nuo aušros iki sutemų. Iš Estijos buvau išgabentas į Štuthofo koncentracijos stovyklą“, - prisiminimais dalinasi S. Bahat.

1946-ųjų vasarį S. Bahat atvyko į Palestiną, tačiau neprabėgus nė dvejiems metams, jis jau kovėsi Izraelio Nepriklausomybės kare.

Savo pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu pasirinkęs inžineriją, dailininkas visą gyvenimą domėjosi menu. „Išeidamas į pensiją, per savo 65-ąjį gimtadienį, aš nusprendžiau įgyvendinti dar vieną seną savo svajonę ir pradėjau naują – skulptoriaus karjerą. Inžinieriaus dvasia manyje kasdien vis labiau blėso, o menininko vis labiau augo“, - sako skulptorius.

Didelę įtaką S. Bahat kūrybai turi medžiagos, kurias jis naudoja. Pagrindinės jų –akmuo, medis ir metalas. Prieštaravimai, kylantys tarp jų „charakterių“ yra labai reikšmingi kūrybiniame procese ir jo galutiniame rezultate. „Itin reikšmingas momentas mano meninėje karjeroje buvo tuomet, kai pasiekiau lygmenį, kai net tvirčiausias granito ar bazalto akmuo buvo „tarsi molis puodžiaus rankose“, - teigia menininkas.

Po daugiau nei 18-kos savo naujosios profesijos metų ir keleto apdovanojimų, gautų Izraelyje ir užsienyje, jis labai džiaugiasi, galėdamas pristatyti savo parodą ir  išdidžiai pareiškia esąs Izraelio menininkas, turintis gilias lietuviškas šaknis.

Paroda veiks: 2012 11 08 – 2012 12 09