7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Gražina Arlickaitė

Gražina Arlickaitė

„Scanorama“ įvyks

Lapkričio pradžioje žiūrovus kviesime dalyvauti svarbiausiame rudens kino įvykyje Lietuvoje – Europos šalių kino forume „Scanorama“. Festivalis tikrai įvyks – savo žiūrovams praneša „Scanoramos“ atstovai, dedantys visas pastangas, kad kokybiškas kinas pačiu saugiausiu ir patogiausiu keliu ir šiemet pasiektų kino mylėtojus. Bus ir naujovių. Kokios jos ir kaip sekasi ruoštis svarbiausiam rudens kino įvykiui Lietuvoje kviečiame skaityti „Scanoramos“ direktorės ir meno vadovės Gražinos Arlickaitės laiške.

Gražina Arlickaitė

Nekalbaus jaunuolio interviu

„Scanorama“ paminės „Trijų dienų“ autoriaus Šarūno Barto jubiliejų

Šį pašnekesį užrašiau senokai – 1993 metais, kai teko ruošti jauno ir tada dar mažai žinomo režisieriaus iš Lietuvos kūrybinį dosjė (recenzija, interviu etc.) prieš filmo „Trys dienos“ premjerą ambicingojo Berlinalės Jaunojo kino forumo programoje. Lietuvoje pokalbis pasirodė nesvarbus kultūrinei spaudai, kuriai jį siūliau. Rankraštis taip ir liko mano stalčiuje.
Forumas tapo sėkmingu Šarūno Barto startu į tarptautinę kino erdvę. Šiandien jo filmai pristatomi prestižiniuose pasaulio kino forumuose Kanuose, Venecijoje, Toronte ir kt. Vienas paskutinių Barto filmų „Eurazijos aborigenas“ (2010) vėl sugrąžino režisierių į Berlinalės Forumą, kuriame ir prasidėjo jo filmų kelias į platųjį pasaulį.
Su Šarūnu kalbėjomės prieš iškeliaudami į Berlyno festivalį. Iš jo Bartas sugrįžo apdovanotas dviem prizais ir pamalonintas įvairiais vilio­jančiais pasiūlymais – „Tris dienas“ savo prizais įvertino ekumeninis ir FIPRESCI žiuri, tiksliai suformuluodami savo argumentus: „už stiliaus savitumą, temos svarbą ir vaizdų grožį“.
„Scanorama“ sveikina režisierių su pirmuoju jubiliejumi ir šiemet primins žiūrovams filmą „Trys dienos“, siūlydama pamatyti jį visame autoriaus kūrybos kontekste.

„Trys dienos“
„Trys dienos“
„Trys dienos“
„Trys dienos“
„Trys dienos“
„Trys dienos“
Šarūnas Bartas. V. Naudžiaus nuotr.
Šarūnas Bartas. V. Naudžiaus nuotr.