7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Aušra Duobienė

Aušra Duobienė

Tarptautinis muzikos festivalis „Sugrįžimai“

Kaip ir kasmet, su pavasariu vėl sugrįžta Lietuvos muzikų rėmimo fondo rengiamas tarptautinis muzikos festivalis „Sugrįžimai“. Šiemet jau aštuonioliktą kartą, kovo 23 – gegužės 10 dienomis, jis pakvies į jaudinančius susitikimus su jaunaisiais Lietuvos muzikais, kurių noras tobulėti, atskleisti meistriškumo paslaptis ir būti geriausiems nuvedė juos į žymiausias Europos aukštąsias muzikos mokyklas, studijas ir teatrų scenas. Į pirmąjį koncertą festivalis pakvies kovo 23 d., o atsisveikins gegužės 10 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. 15-oje „Sugrįžimų“ koncertų dalyvaus 22 „sugrįžėliai“, 7 užsieniečiai, 43 Lietuvos muzikai. Sulauksime svečių iš Italijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Austrijos, Rusijos, Danijos, Liuksemburgo, Prancūzijos, Suomijos.

 

Šių metų festivalis išsiskirs vokalistų gausa. Turėsime galimybę pasiklausyti tarptautinių konkursų laureato Modesto Sedlevičiaus (baritonas), 2015 m. laimėjusio stipendiją ir priimto į Milano teatro „La Scala“ akademiją (Italija) bei debiutavusio „La Scala“ operos teatre W. A. Mozarto operoje „Užburtoji fleita“, A. Bergo operoje „Vocekas“. 2016 m. kovo mėn. Modestui buvo patikėtas Tarno vaidmuo G. Verdi operoje „Du Foskariai“, kurioje pagrindinį Dodžo vaidmenį atliko Placido Domingo. M. Sedlevičius – doc. Deivido Staponkaus ugdytinis, tad koncerte girdėsime ir dėstytoją, ir kitus jo studentus. Rotušėje koncertą surengs jau turintys sceninės patirties solistai: Londono nacionalinės operos studijos stažuotojas Romanas Kudriašovas (baritonas) bei tarptautinių konkursų laureatė, Londono Karališkosios muzikos akademijos studentė Laura Zigmantaitė (mecosopranas). Dvi garsios Lietuvos klasikinio dainavimo pedagogės – profesorė Sabina Martinaitytė ir  docentė Audronė Eitmanavičiūtė 2016 m. švenčia bendros kūrybinės veiklos 30-metį ir pedagoginės veiklos 25-metį. Jubiliejui skirtame koncerte dalyvaus jų ugdytiniai, šiuo metu studijas tęsiantys Austrijoje Mantas Gacevičiu s (baritonas) ir Maria Lapteva (sopranas), bei sėkmingą karjerą tęsiantys Lietuvoje Ieva Goleckytė, Andrius Apšega, Liudas Mikalauskas. Festivalyje svečiuosis ir reto balso – kontralto – savininkė, barokinės muzikos atlikėja iš Italijos Jonė Babelytė.

Laura Zigmantaitė
Laura Zigmantaitė
Nora Braun, Constantin Riccardi, Karolina Pancernaitė
Nora Braun, Constantin Riccardi, Karolina Pancernaitė
„Virtuoso saxophone quartet“
„Virtuoso saxophone quartet“
Aušra Duobienė

Kasmetiniai pavasario pranašai

XV tarptautinis muzikos festivalis „Sugrįžimai“

Lietuvos muzikų rėmimo fondo sumanytas festivalis „Sugrįžimai“ jau daugelį metų skambiai pranašauja pavasarį. Šiemet jubiliejinis XV tarptautinis muzikos festivalis „Sugrįžimai“ pakvies į 16 koncertų Vilniuje, Kaune, Marijampolėje ir Utenoje. Festivalyje svečiuosis muzikai iš JAV, Norvegijos, Austrijos, Vokietijos, Rusijos, Italijos, D. Britanijos, Japonijos, Kinijos, Australijos (Tasmanijos) ir Gernsio salos. Turėsime progos klausytis 12 lietuvių, studijuojančių ir gyvenančių užsienyje, 6 jų kolegų ir 16 muzikų iš Lietuvos. Kaip ir kasmet, festivalis pažers pluoštą įdomios muzikos, pakvies į kupinus jaudulio ir naujų atradimų susitikimus.
 

Festivalis prasidės vokalinės muzikos koncertu balandžio 8 d. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje. Dainuos sopranas iš JAV Jūratė Švedaitė su kolegomis iš Lietuvos. Jūratė yra kompozitoriaus Jono Švedo vaikaitė, „Connecticut Lyric Opera“ solistė, sukūrusi 20 operos vaidmenų: Rosina, Grafienė, Dona Ana, Pamina, Violeta, Adina, Tatjana, Antonija, Džuljeta, Neda, Toska, Desdemona. 2010 m. Niu Londono laikraštyje „The Day“ Amerikos muzikos kritikų paskelbtoje kasmetinėje apžvalgoje „Nuo Bostono iki Niujorko“ J. Švedaitė buvo įvardyta kaip viena iš

Jūratė Švedaitė. LMRF archyvo nuotr.
Jūratė Švedaitė. LMRF archyvo nuotr.
Povilas Syrrist-Gelgota ir Toril Syrrist-Gelgota. LMRF archyvo nuotr.
Povilas Syrrist-Gelgota ir Toril Syrrist-Gelgota. LMRF archyvo nuotr.