7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: „Gaidos“ festivalio inf.

„Gaidos“ festivalio inf.

„Grammy“ laimėtojas Colin Currie su savo perkusininkų grupe atvyko į Vilnių

Šiandien prasideda Tarptautinis aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“. Pirmąjį koncertą rengia žymus amerikiečių ansamblis „Portland Percussion Group“. O jau rytoj, spalio 23 d., Nacionalinėje filharmonijoje britų muzikos garsenybė, „Grammy“ laimėtojas Colin Currie surengs pasirodymą su savo vadovaujama mušamųjų virtuozų grupe „Colin Currie Group“. Pasaulio atlikėjai nenori pasiduoti pandemijai – Colin Currie su mušamųjų grupe saugiai atskrido į Vilnių! Atlikėjai iš Didžiosios Britanijos atvyko gavus specialų vyriausybės leidimą bei atlikus būtinus COVID-19 testus. „Gaidoje“ rengiami užsienio menininkų pasirodymai apskritai turbūt bus paskutiniai užsienio atlikėjų koncertai Lietuvoje šį sezoną.

„Colin Currie Group“. Ch. Christodoulou nuotr.
„Colin Currie Group“. Ch. Christodoulou nuotr.
„Gaidos“ festivalio inf.

Vienas įdomiausių pasaulio pianistų Nik Bärtsch koncertuos festivalyje „Gaida“

Aktualios muzikos festivalis „Gaida“ lapkričio 5-ąją kviečia patirti ritualinės zen-funk muzikos skambesį, kurį ruošiasi sukurti vienas ryškiausių pasaulyje pianistų, muzikos filosofu tituluojamas Nikas Bärtschas. Šiuolaikinio meno centre vyksiantis solinis menininko pasirodymas nesutalpinamas į žanro rėmus: tai – kelionė ne tik tarp klasikinės muzikos aiškumo ir džiazinės improvizacijos, bet ir tarp senovinės ritualinės japonų garsų dermės ir šiuolaikinio minimalizmo.

 Nik Bärtsch. Organizatorių nuotr.
Nik Bärtsch. Organizatorių nuotr.
„Gaidos“ festivalio inf.

„Gaidoje“ – ryškiausias Slovakijos šiuolaikinės muzikos ansamblis

Tarptautiniame aktualiosios muzikos festivalyje „Gaida“ spalio 26 d. pasirodys bene ryškiausia Slovakijos šiuolaikinės muzikos grupė „Quasars Ensemble“. Ansamblis atveža trijų „Gaidos“ pristatomų ir sukaktis pažyminčių kompozitorių – György Kurtágo, Luca’os Francesconi ir Lizos Lim – kūrinius. Koncerto programą papildo pripažintų slovakų autorių Janos Kmitovos bei ansamblio vadovo Ivano Buffos opusai ir vieno įdomesnių šiandienos JAV kompozitoriųChristopherio Trebue Moore’o kompozicija. Koncertas vyks Šiuolaikinio meno centre, pradžia 19 val.

 

2008 m. suburtas ansamblis „Quasars“ atlieka tiek praėjusių epochų, tiek šiuolaikinę muziką. „Quasars“ nuolat koncertuoja Europos šiuolaikinės muzikos festivaliuose, 2012 m. dalyvavo Darmštato naujosios muzikos vasaros kursuose, 2013 m. parengė koncertų ciklą Europos kultūros sostinės dienų bei ISCM Pasaulio muzikos dienų Košicėje (Slovakija) programoms. Slovakų ansamblis rengia bendrus pasirodymus su pripažintais naujosios muzikos atlikėjais – fleitininkais Camilla Hoitenga ir Mario Caroli, smuikininku Daliboru Karvay ir kt. „Quasars“ kompaktinės plokštelės, išleistos kompanijos „Hevhetia Recording“, pelnė bene svarbiausią menininkų apdovanojimą Slovakijoje – Krištolinio sparno statulėlę – bei čekų muzikos žurnalo „Harmonie“ aukščiausią „Redaktoriaus pasirinkimo“ prizą.

„Quasars Ensemble“. Organizatorių nuotr.
„Quasars Ensemble“. Organizatorių nuotr.
„Gaidos“ festivalio inf.

Steve’as Reichas koncertuos su perkusininkų grupe „Amadinda“

„Gaida“ pristato

Ar pamenate, kaip prieš šešerius metus kultinis minimalizmo „guru“ Steve’as Reichas viešėjo „Gaidoje“ ir perpildytuose Vilniaus Kongresų rūmuose muzikavo drauge su savo kolektyvu „Steve Reich and Musicians“? Šiemet festivalis pakvietė dar vieną išskirtinį muzikos ansamblį, kuris taip pat kartu bendradarbiauja su legendiniu JAV kompozitoriumi – spalio 24 d. Vilniuje koncertuos ir Steve‘o Reicho kūrinius mušamiesiems atliks viena originaliausių perkusininkų grupių pasaulyje laikoma „Amadinda“ iš Vengrijos.

„Amadinda“
„Amadinda“