7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Vilniaus festivaliai inf.

Vilniaus festivaliai inf.

Šį rudenį ypatingiems koncertams Vilniuje bus įrengta nauja koncertinė erdvė

Nuo šių metų pradžios dėl renovacijos darbų uždaryta Lietuvos nacionalinė filharmonija atvers savo koncertų salės duris dar negreitai. Tai reiškia, jog beveik visus šiuos metus sostinė lieka be vienos svarbiausių klasikinės muzikos koncertų salių. Taip pat anksčiau buvo planuota, jog Kongresų rūmai irgi užsidarys renovacijai nuo rugsėjo. Tokia situacija yra sukėlusi sunkumų ne vienai kultūros įstaigai, rengiančiai klasikinės muzikos renginius, tarp jų ir „Vilniaus festivaliams“, artėjantį rudenį organizuojantiems ne vieną pasaulinio garso muzikos įžymybių koncertą. Todėl ruošiamasi rudenį, bent laikinai įrengti naują koncertinę erdvę, kuri talpins nė kiek nemažiau klausytojų nei Lietuvos nacionalinė filharmonija. Tokia koncertinė erdvė atsiras Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG), jos pačioje didžiausioje erdvėje – NDG Didžiojoje salėje.

„Third Coast Percussion“. Rich Polk nuotr.
„Third Coast Percussion“. Rich Polk nuotr.
Vilniaus festivaliai inf.

Išskirtinis Luko Geniušo pasirodymas Vilniuje

Vilniuje laukiama pasaulio koncertų sales užkariaujančio, talentingojo Lietuvos pianisto Luko Geniušo pasirodymo – vienintelio tokio šį rudenį Lietuvoje – su simfoniniu orkestru. Lapkričio 4 d. charizmatiškasis pianistas Nacionalinėje filharmonijoje pirmą kartą Vilniuje skambins estų muzikos garsenybės, kompozitoriaus Arvo Pärto koncertą fortepijonui ir orkestrui „Lamentate“. Luko Geniušo ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertui diriguos įžymus australų-italų kilmės dirigentas, šiuo metu Niujorke gyvenantis Christopheris Lyndon-Gee.

 

„Lamentate“ fortepijonui ir orkestrui yra didžiausias instrumentinis Arvo Pärto kūrinys. Jis dedikuotas garsiam britų menininkui Anishui Kapoorui ir jo įspūdingai skulptūrai „Marsyas“, eksponuotai „Tate Modern“ muziejuje Londone. Šio muziejaus Turbinų salėje, greta milžiniškosios skulptūros, ir įvyko koncerto premjera. „Kūriniui būdingos diametraliai priešingos nuotaikos. Šiek tiek sutirštindamas, apibūdinčiau šiuos polius kaip „brutaliai triuškinantį“ ir „intymiai trapų“, – taip pats Arvo Pärtas kalba apie savo koncertą „Lamentate“. Pavadinimas „Lamentate“ lotyniškai reiškia „raudokite“, tačiau anot Pärto: „Parašiau lamento (raudą) – ne mirusiems, bet gyviesiems.“

Lukas Geniušas. Organizatorių nuotr.
Lukas Geniušas. Organizatorių nuotr.