7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Viktorija Bylaitė

Viktorija Bylaitė

Jubiliejiniame choro „Langas“ koncerte – „Saulėtekio mišios“

„Aukso paukštės 2015“ nugalėtojas, geriausiu Lietuvoje sakralinės muzikos choru pripažintas Vilniaus Bernardinų bažnyčios mišrus choras „Langas“ švenčia jubiliejinių 25-erių metų sezono pabaigą.

Šia proga choras „Langas“ kviečia į savo jubiliejinį koncertą „Tai mes, gyvieji, giedam Tau šlovę dabar ir per amžius“, jis įvyks gegužės 28 d. Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje.

Pagrindinis koncerto akcentas – JAV gyvenančio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo (g. 1978) įspūdingos „Saulėtekio mišios“ dviem chorams ir orkestrui. Šį kūrinį choras „Langas“ atliks kartu su Lundo katedros choru (Švedija) ir Vilniaus universiteto kameriniu orkestru.

„Saulėtekis: simfoninės mišios chorui ir styginių orkestrui“ pirmą kartą atliktos 2008 m. Osle. Kompozitorius išlaikė įprastus lotyniškus mišių dalių pavadinimus bei lotynišką mišių tekstą, tačiau pavadinimus papildė angliškais: Kyrie – „The Spheres“ (Sferos), Gloria – „Sunrise“ (Saulėtekis), Credo – „The City“ (Miestas), Sanctus, Agnus Dei – „Identity & The Ground“ (Tapatybė ir Žemė). Taigi bendra kūrinio vizija slypi papildomuose dalių pavadinimuose, kurie tik apytiksliai siejasi su lotyniška prasme ir atskleidžia kūrinio struktūrą kaip metafizinę kelionę iš dangaus į žemę. 

Choras „Langas“ Dainų šventėje Kaune, 2014 m. J. Šarkaitės nuotr.
Choras „Langas“ Dainų šventėje Kaune, 2014 m. J. Šarkaitės nuotr.