7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Edvardas Šumila

Edvardas Šumila

Elektroninės muzikos spektras festivalyje „Jauna muzika“

Festivalis „Jauna muzika“ pristato 2017 m. programą, joje – keturi pagrindiniai koncertai, vakarinė programa festivalio klube „Peronas“, diskusija ir paskaita.

 

Balandžio 18 d., antradienį, 19 valandą, „Menų spaustuvės“ Juodojoje salėje vyks tradicinis festivalio koncertas „Elektroakustinės premjeros“, kuriame – nauji Vytauto V. Jurgučio, Artūro Bumšteino, Gailės Griciūtės, Lino Rimšos ir Jono Jurkūno festivaliui sukurti elektroakustiniai kūriniai. Šių metų „Elektroakustinių premjerų“ pagrindinis akcentas – elektrinis fagotas. Fagoto virtuozo Andriaus Puplauskio atliekamos partijos, sukurtos šiam šiuolaikiškam instrumentui, taps pagrindine visų penkių kompozicijų ašimi. Andriui Puplauskiui pritars Liudo Mockūno saksofonas ir Tomo Kulikausko perkusija. Laikantis įprastų elektroakustinės muzikos tradicijų, gyvą instrumentinį skambesį papildys specialiai premjeroms paruoštos fonogramos. Koncerto metu skambėsiančių kūrinių autorius galima priskirti jaunesniajai bei viduriniajai kompozitorių kartai. Kiekvienas iš jų pasižymi unikalia stilistine maniera ir kryptingai plėtoja individualų kūrybinį braižą akademinės elektroakustinės muzikos kontekste. Tai aktyvūs, produktyvūs, novatoriški kūrėjai. Koncerto programoje atsispindi kūrybinių atspirties taškų įvairovė: nuo improvizacijos paveiktos elektroakustinio komponavimo tradicijos iki griežtesnių, labiau apibrėžtų kompozicinių struktūrų; nuo didesnio dėmesio instrumentinio ir elektroninio tembro plastikai iki susitelkimo į intermedialumą bei sceninio atlikimo strategijas; nuo įvairių rūšių minimalizmo iki itin rafinuoto, sodraus muzikalumo.

Edvardas Šumila

Naujovės ir atradimai festivalyje „Jauna muzika 2016“

Festivalis „Jauna muzika“, kurį organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjunga, pristato 2016 m. programą, ją sudaro net keturi pagrindiniai koncertai, taip pat vakarinė programa festivalio klube „Paviljonas“, diskusija ir keturios žymių muzikos kūrėjų ir muzikologų paskaitos.

Bendrame Vidmanto Bartulio ir Džiugo Katino projekte, mįslingu pavadinimu „Dekonstrukcija I“, be konotacijų ir neologizmų, su kuriais žodis „dekonstrukcija“ siejamas postmodernistinio meno kontekstuose (kad ir su Jàcquesʼo Derridos ar Jeano François Lyotard’o postmodernizmo filosofija), bus stengiamasi atskleisti pirminę projekto pavadinimo reikšmę. Kompozitorius dažnai žaidžia tokiomis prasmėmis ir dekonstruoja – suardo – kompozitoriaus tapatybę ar patį meną per se. Šįkart tai siejama ir su tam tikru naratyvo archetipu. Tai kažko atsiradimas, vystymasis, siekimas galutinės stadijos, liudijančios bet kokio dalyko trapumą, jo dekonstrukcija, tarsi subyrėjimas. Žiūrovai pasijus lyg kino teatre, klausydami V. Bartulio muzikos, suderintos su D. Katino sukurta projekcija. Pasirodymas vyks balandžio 18 d. 19 val. Šiuolaikinio meno centre.