7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Į sostinę grįžta „Remote Vilnius“

 

„Sirenų“ inf.
Nr. 15 (1121), 2015-04-17
Teatras Anonsai

 Ar galiu sakyti jums “tu”? Mano vardas Aistė. Kaip tavo nuomone atrodo mano veidas? Kaip atrodo mano akys? Kaip atrodo mano lūpos, kai aš kalbu?


Vieni iš jūsų sportuoja, kad taptų stipresni. Kiti – kad išsiskirtų iš minios. Kai kurie, kad ilgiau gyventų. O kai kurie nori įrodyti kitiems, kad yra už juos stipresni. Vieni rėkia, kai laimi. O kiti – kai pralaimi. Galiu padėti tau laimėti.“

Aistė

Šiemet tarptautinis Vilniaus teatro festivalis „Sirenos“ pasigirs anksčiau nei įprasta. Jau pradėta platinti bilietus į gegužės 14 – birželio 28 dienomis vyksiantį netradicinio pobūdžio teatrinį veiksmą „Remote Vilnius“, į kurį kvies vokiečių trupės „Rimini Protokoll“ sukurti personažai. 
 
Praėjusį rudenį specialiai Vilniui sukurto interaktyvaus spektaklio „Remote Vilnius“ seansai susilaukė stulbinančio žiūrovų susidomėjimo. Dėl to, kad vieną spektaklį patirti gali ribotas kiekis žmonių, ne visiems pavyko susipažinti su Aiste ir Juozu – spektaklį lydinčiais balsais ir jų braižomomis teritorijomis. 
 
Šis teatrinis įvykis, koprodiusuotas Lietuvos nacionalinio dramos teatro bei Goethe‘s instituto, susilaukė šiltų teatro kritikų, teatro bendruomenės žmonių, teatru besidominčių ir net visiškai tuo nesidominčių žmonių atsiliepimų. Anot aktorės ir TV laidų vedėjos Beatos Tiškevič-Hasanovos, „Mane visą laiką supo žmonės, ausinėse su manimi kalbėjo balsas ir net pasibaigus šiam įvykiui, ėjau gatve ir visa likusi diena man atrodė kaip puikiausias šio įvykio pratęsimas“. Jai antrina ir teatro kritikė Rūta Oginskaitė: „Balsas vedžioja, erzina, šaiposi, paguodžia ir pagiria. Toks žaidimas, ir tikrai patiri „žiauriai gerų“ momentų. Ir po to visą vakarą prisimena ne tik tavo mintys, bet ir kiekviena ląstelė.“ 
 
„Rimini Protokoll“ kūryba vadinama dokumentiniu teatru. Savo darbuose jie atsisako profesionalių aktorių, pakeisdami juos žmonėmis, tiesiogiai susijusiais su pasakojamomis istorijomis. Kolektyvas ne kartą buvo apdovanotas prestižiniais apdovanojimais – Naujos Europos teatro realybės prizu (2008), Venecijos bienalės Sidabriniu liūtu (2011) ir daugeliu kitų. Po specialiai Vilniui sukurto „Remote X“ projekto, vokiečių teatro dokumentininkai miesto istorijas kūrė Niujorkui, Talinui, Milanui ir Maskvai.
 
Susidomėję galimybe laimėti įspūdingą vakarą, iš naujo pažinti Vilnių ir kitomis akimis pamatyti save bei aplinkinius yra kviečiami nedelsti: bilietų kiekis – ribotas. Bilietus platina Tiketa.