7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kino naujienos trumpai

Pagal užsienio žiniasklaidą

7MD
Nr. 21 (1082), 2014-05-30
Kinas Trumpai
Kadras iš filmo „Sapnas apie Varšuvą“
Kadras iš filmo „Sapnas apie Varšuvą“
Krokuvoje prasidėjo tarptautinis kino festivalis
Sekmadienį (gegužės 25 d.) prasidėjo Tarptautinis Krokuvos kino festivalis. Tai vienas seniausių ir didžiausių Europos kino festivalių, skirtų dokumentiniam, animaciniam ir trumpo metražo kinui. Festivalį atidarė Krzysztofo Magowskio filmas „Sapnas apie Varšuvą“, pasakojantis apie populiarų XX a. pabaigos lenkų kompozitorių ir dainininką Czesławą Niemeną.
 
Festivalyje vyksta keturi lygiaverčiai konkursai: dokumentinių, trumpo metražo, lenkų ir muzikinių dokumentinių filmų. Deja, šiemet į konkursus neatrinktas nė vienas lietuviškas filmas, bet į tarptautinio dokumentinių filmų konkurso žiuri pakviestas lietuvių dokumentininkas Maratas Sargsyanas. Šiam žiuri vadovauja lenkų operatorius ir režisierius Wojciechas Starońis. Specialusis šių metų festivalio svečias – D. Britanija, bus parodyta dokumentinių filmų programa „Žvilgsnis į Didžiąją Britaniją“.
 
Julie Delpy kurs komediją
Populiari aktorė Julie Delpy po trejų metų pertraukos sugrįžta į režisūrą. Ji kurs komediją „Lolo“. Delpy yra filmo scenarijaus bendraautorė, ji vaidins ir pagrindinę filmo heroję – nervingą keturiasdešimtmetę. Herojės sūnų sociopatą įkūnys Vincent’as Lacoste’as. „Lolo“ filmavimas vyks Paryžiuje ir Bjarice. Tai bus šeštasis aktorės pilnametražis filmas.
 
Benedictas Cumberbathas gavo Guy’aus Pearce’o vaidmenį
Britų aktorius Benedictas Cumberbatchas, kurį Lietuvoje geriausiai pažįsta LRT rodomo serialo „Šerlokas“ gerbėjai, netikėtai atsidūrė biografinio filmo „Juodosios mišios“ („Black Mass“) filmavimo aikštelėje. Ją dėl nežinomų priežasčių prieš porą savaičių paliko aktorius Guy’us Pearce’as.
 
Scotto Cooperio filmas pasakoja gangsterio Whitey Bulgerio gyvenimo istoriją. Beje, Bulgeris buvo Martino Scosese’s filmo „Infiltruotieji“ personažo, kurį suvaidino Jackas Nicholsonas, prototipas. „Juodosiose mišiose“ jį vaidina Johnny Deppas. Karjerą Bostono gatvėse pradėjęs Bulgeris nuo 1975 m. bendradarbiavo su FTB. 10-ojo dešimtmečio viduryje, sužinojęs apie būsimą suėmimą, nusikaltėlis pabėgo ir 16 metų slapstėsi. Jis buvo suimtas tik 2011-aisiais ir kali iki šiol. Cumberbatchas vaidins Bulgerio brolį. Filmo premjera numatoma 2015-ųjų spalį.
 
Robertas Pattinsonas vaidins Olivier Assayaso filme
Kanų konkurse ką tik parodytas naujausias Olivier Assayaso filmas „Sils, Marija“, bet prancūzų spauda jau pranešė apie būsimą režisieriaus kūrinį. Tai bus filmas apie gangsterius „Stabo akys“ („Idol’s Eye“). Filmo pagrindas – 2007 m. žurnale „Playboy“ pasirodęs straipsnis apie Čikagos mafijos „krikštatėvio“ ir vagišių gaujos konfliktą. Filmavimas prasidės lapkritį. Pagrindinį vaidmenį jame žada vaidinti amerikiečių aktorius Robertas Pattinsonas, išgarsėjęs Stephenie Meyer sagos apie jaunuosius vampyrus ekranizacijoje.
 
Bakuras Bakuradzė kuria „Generolą“
Vienas svarbiausių pastarųjų metų Rusijos kino kūrėjų, filmų „Šultesas“ ir „Medžiotojas“ autorius Bakuras Bakuradzė baigė filmuoti rusų ir serbų bendros gamybos filmą „Generolas“. Filmas, kurio scenarijų parašė pats režisierius, paremtas tikrais įvykiais. Jo herojus – serbų generolas, Balkanų pilietinio karo didvyris, dešimt metų slapstosi nuo Hagos tesimo, kuriame kaltinamas nusikaltimais žmonijai. Kai generolo sveikata pašlyja, jis slapta apgyvendinamas kalnų kaimo pakraštyje. Dešimtį metų rūsiuose ir žeminėse prasislapstęs generolas priprato prie izoliacijos. Atsidūręs kaime, jis pradeda bendrauti su savo šeimininku, kaimo gyventojais. Pagrindinį vaidmenį filme sukūrė serbų aktorius Marko Nikoličius, lietuvių žiūrovams pažįstamas iš „Kino pavasaryje“ rodyto filmo „Paradas“. „Generolo“ premjera numatyta kitąmet.
 
Parengė Ž. P.

 

Kadras iš filmo „Sapnas apie Varšuvą“
Kadras iš filmo „Sapnas apie Varšuvą“
Julie Delpy
Julie Delpy
Kadras iš filmo „Generolas“
Kadras iš filmo „Generolas“
Benedict Cumberbatch
Benedict Cumberbatch
Robert Pattinson
Robert Pattinson