7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Premjera vaikams: sniego karpiniai ir pasakos šešėlis

 Vilniaus teatre „Lėlė“ – vasario 1, 2 dienomis spektaklio vaikams „Sniego karalienė“ premjera

Nr. 4 (1065), 2014-01-31
Teatras Anonsai

 Vilniaus gatvėse karaliaujant sniegui, teatro „Lėlė“ scenoje, snaigių ir šešėlių apsuptyje, tirpsta paskutiniosios repeticijos ir Nijolės Indriūnaitės „Sniego karalienė“ pagal Hanso Christiano Anderseno pasakos motyvus virsta premjera. Paskutiniajam repeticijų periodui artėjant link pabaigos, netikėtai ir Lietuvoje prasidėjo žiema. Spektaklio kūrėjai juokauja, jog tai pati Sniego karalienė veržiasi iš pasakos į sceną, o iš pastarosios – į gatves. 

 

Sniego karalienė išpuošė miestą jai artima scenografija, o jos ir teatro šešėlių kuriami vaizdai spektaklyje  mainosi tarsi vaizdas kaleidoskope. Naujausioji „Lėlės“ premjera – tai išskirtinai vizualus dailininkės Aušros Bagočiūnaitės-Paukštienės darbas. „Rodos, jog spektaklio vaizdai nunerti, susiuvinėti, išdygsniuoti pačios žiemos“ – mintimis po peržiūros dalijosi pirmieji į „Sniego karalienės“ pasaulį nosį įkišę žiūrovai.
 
Hanso Christiano Anderseno pasaka „Sniego karalienė" – vienas žymiausių danų pasakininko kūrinių, tapęs pasauline vaikų literatūros klasika. Pasak spektaklio režisierės Nijolės Indriūnaitės, pačią pasaką pavertusios spektaklio personažu, „anot A. de Saint-Exupéry, kiekvienas matomas daiktas yra langas į tai, kas nebėra tik daiktas. Tad ir pasaka yra tik langas į tai, kas jau nėra pasaka – tai langas į gyvenimą ir tikrovę. Pasaka – tai svajonių pasaulio dalis, dvasinė erdvė, net skausmas – tačiau visa tai ir yra gyvenimas. Suteikiantis galimybę egzistuoti pasakai, kad per ją būtų pamatytas ir pats“.

Spektaklio premjera – vasario 1,2 dienomis 12val. Didžiojoje salėje. Bilietais prekiauja teatro kasa ir „Tiketa“.